silah ruhsatı için ne yapmalıyım

öncelikle sağlık raporu aile hekiminden kabul ediliyor mu? bir de illa ki ikametgahımın olduğu yerde mi başvurmalıyım?

tabanca mı yoksa yivsiz av tüfeği mi?

  • basond  (22.10.24 20:22:39)
av tüfeği

  • sipsiyah  (22.10.24 20:35:42)
bu tamamen bulundugun ıl ve ılceye gore degısıyor, biliyorum cok genel konustun dıyeceksın ama işin sonunda oyle oldugunu goreceksın. yan ılcemdekı arkadasım aile hekımınden alırken be devlet hastenesıne gıdıp 1000 tane laf anlatmak zorunda kaldım. Aile hekimine gidince sanki ailesine sovmusum gibi tepki verdi mal. sonra gittim silahı almak şstediğim yere dedim bu işler nasıl oluyor var mı bir aracı. birinin numarasını verdiler belli ( cazip ) bir ucret karsılıgı herseyı halletti

  • bekliyoruzbakalim  (22.10.24 21:09:20)
Avtüfeği için aile hekimi kabul ediliyor ikametin olduğu emniyete müracat edeceksiniz 1 ay olmadı yenileyeli
İlk başvuru için edevletten randevu alman gerekebilir bi kontrol et yara git direkt yüzyüze sor

  • basond  (22.10.24 21:20:21)
silahın cinsine göre değişen bir durum.

bulundurma yivsiz tüfek için;
vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı; vergi dairesine borcun varsa hesabı kapatmanı isterler.
vergi dairesine ödenmiş yivsiz tüfek ruhsat harcı; 5 yıl için 425 lira mı ne oldu.

4 fotoğraf
adli sicil
ikametgah

aile hekiminden sağlık raporu; öncesinden edevletten sağlık bilgi formu doldurulmuş olacak.

yarım kapaklı dosya; başvuru esnasında ayarlarlar
dilekçe; başvuru esnasında ilgili kurumda doldurturlar.

ilgili kuruma gelirsek; ikametinize kim bakıyorsa:; ilse il emniyet, ilçe merkezi ise ilçe emniyet, köy ise o köye bakan jandarma komutanlığı

ben bu tüfekle gezecem arkadaş dersen avcı tezkeresi alman lazım. onun prosedürü daha farklı. halk eğitim kursuna gitmen lazım. her sene vergisi var. avcı derneğine mi üyelik muhabbetleri vardı. onu ayrıyeten araştırmak lazım.

unutmadan 5 senede bir yenileme işlemi var. harcı var, sağlık raporu var.

ikametin haricinde bir yerde çıkarsa suç, nakledeceksen bildirmen lazım. ruhsatı aldığın bölge dışına taşınacaksan yine ikamet değişikliği diye bildirmen lazım.
  • phonex  (23.10.24 03:10:29)