Beyaz eşya almak mantıklı mı

Şu an olmasa da bir gün evlenebileceğim için çamaşır makinesi, buzdolabı gibi en temel şeyleri almayı düşünüyorum. Bu mantıklı mı? Bunu yapan var mı? Garanti konusu aklıma takılıyor ama bir şey olmaz bence. Sorun olursa servis var. Enflasyon çok yüksek. Bence ne kadar erken alırsam o kadar iyi olur gibi geliyor.

Çeyizini düz tabi. Gız kısmısı ceyizini yapmalı

  • ferenc  (22.10.24 19:57:44)
Saçma bir hareket. Depolaması dert, daha kullanmadan eski model olacak olması dert, garantisi ayrı dert.

O parayı kenara koyup altın maltın alın, aynı hesap.
  • synesthesia  (22.10.24 20:00:41)
Zam gelir belki, al.

  • rock n roll  (22.10.24 20:01:38)
Yani evlilik yoluna girilmiş, 1.5-2 yıl içinde %80-90 bu kişiyle evlenirim denilen bir durum yoksa almak çok saçma geldi bana. Enflasyon 2023 seçimi öncesi gibi çığırından çıkmış değil, son 1 yıla bakarsak muhtemelen faiz, beyaz eşyadan çok kazandırmıştır. Önümüzdeki 1-2 yıl da aksinin olacağı pek görünmüyor böyle giderse.

Taşıması dert, saklaması dert, teknoloji iyi kötü gelişiyor vs. Bunları da göz önüne alınca onun yerine evlilik masrafları için bir birikim/yatırım hesabı oluştururdum ben olsam. Zamanı gelince alınır doğrudan kullanılacağı eve getirilir kurulur, çok zor bir şey değil.
  • duguit  (22.10.24 20:05:07)
nasil yani alcaksin ama kenarda mi duracak? alip kullanmiycaksan niye aliyorsun, evlenince kullancaksan esinizle beraber alirsiniz?

  • badcode  (22.10.24 20:05:25)
Sevgilinle beraber git, o da beğensin ama bu sefer belki evlilik düşüncesi yoksa sevgilinin,onun da senin de canınız sıkılır. En iyisi bu düşünceni ertele. Bir de nereye koyacaksın?

  • rock n roll  (22.10.24 20:16:55 ~ 20:17:29)
Hocam ayrı eve çıkıp gönlüne göre alıp döşe. Yarın öbür gün evleneceğin insanın da döşeli bir evi olur eşyaları eler kullanırsınız. Niye alacağın eşyayı kullanmayıp kenarda çürütüyorsun?

  • ruhen hastayim ben  (22.10.24 20:18:34)
Evde her şey kadının zevkine göre olmalı.
Çeyiz olarak altın biriktir sen şimdi. Evlenirken bozdurursun, kız zevkince döşer evini.
Alma hiçbir şey.
Altın biriktir.
  • Mirket  (22.10.24 20:25:02)
Çok fazla küçük hesap yapıp kendini yorma.

Evlilik kesin bile değil belli ki. Eşyayı gerekince alırsın. Ha biraz pahalı alırsın belki ama daha yardımcı özellikleri olan alırsın, evleneceğin insanın da zevkine göre alırsın. Bu iki unsur bile daha fazla ödemek için yeterince geçerli sebepler.
  • hier kommt die sonne  (22.10.24 20:36:54)
klise ama mükemmel bir fikir. kesin al. al ve unut.

  • robert bosch  (22.10.24 20:43:01)
Alma. Evlendikten sonra ihtiyaç durumuna göre evin mutfağın uygunluğuna göre alırsın

Depolaması evlendikten sonra nakliyesi dert. Garantisi dert. Normalde alınca servis kurup komtrol edip öyle başlatır garantiyi
  • efruz  (22.10.24 20:59:09)
garanti genelde ürünü teslim aldığınızda/kullanmaya başladığınızda başlar, satın aldığınızda değil. bazı markalar oldukça uzun süre bekletme yapabiliyorlar, benim bulunduğum ilçedeki beko mağazası 3 sene bekletme yapabildiğini söylemişti. bir de bazı markalar ürünü sonraki senelerde teslim alsanız dahi üst modeli size verebiliyor, sanırım bosch siemens grubunda bu var ama sorup netleştirmeniz gerek.

  • zemberek  (22.10.24 22:11:37)