Araba Kullanma

Merhaba,

40lı yaşların ortasındayım. 15 sene önce fln ehliyeti aldım, öylece duruyor, kapının önünde 2010 manuel Clio var.

Benim bu işi çözmem lazım, açıkçası manueli biraz öğrenip sonra bu arabayı satıp üstüne max 1 milyon daha koyup otomatik almayı düşünüyorum da o ikinci aşama. Öncelikle aktif olarak araba kullanmam lazım, öğrenmem gerek artık.

Çok rica ediyorum bi' yol gösterin, samimiyim.

İyiniyetle tavsiye vereceklere şimdiden içten teşekkürler.

Hocam 2-3 saatlik özel ders al çözersin işi, etrafında "bu mal kullanıyorsa ben de kullanırım" diyebileceğin biri varsa onu düşün işte onun özgüveniyle o süreç daha da kolay atlatılır.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (22.10.24 17:33:42)
Arabada sakin olun.
Kullanım için genel bilgileri alışkanlık haline getirin.
Olay pedallar,direksiyon ve vitesin koordinesinden ibaret.
Uygun alanlarda tekrarlı alıştırmalar yapın.

Yanınızda güvendiğiniz birileri olsun bu arada.
öğrendikten hemen 5-6 ay sonra aracın üstüne 1
milyon ekleyip yeni araç almayın.
Hadi fiyat arttı diyerek aldınız bence hemen kullanmayın.
Çıraklık dönemini atlamak lazım
  • diyecevaplandı  (22.10.24 17:37:27)
sadece ama sadece tek ihtiyaciniz deneme. yaninizda bilen biri ile bos alanlara gidip test surusleri ile baslayin surece.

  • die fetten jahre sind vorbei  (22.10.24 18:11:12)
manueli çözmeye falan çalışmayın, satıp direkt otomatik alın. günümüz trafiği düz vitesin çok olduğu 20-30 sene öncesinin trafiği ile aynı değil. sizin amacınız güvenli ve rahat bir şekilde a'dan b'ye gidebilmek, bunun için de düz vites gibi ayrıca sizi uğraştıracak bir detayı ortadan hemen kaldırmanız gerekiyor.

  • malheiros  (22.10.24 18:36:26)
önce trafiğin olmadığı sakin saatlerde özel ders 4-5 saat daha sonra orta trafikli yollarda özel ders 4-5 saat. ya da iyi bir arkadaştan yardım alacaksınız.

  • orpheus  (22.10.24 18:40:20)
Ben manuel için özel ders almıştım ama bence satıp otomatik alın. Manuelle uğraşılmaz.

  • arbre  (22.10.24 18:42:56)
Açılın ben doktorum misali geldim:)

1. İmkan dahilindeyse manueli sat otomatik al
2. Yeni arabayla özel ders al, bin tane hıca bulursun instagram olsun, sahininden olsub. Kafana yatan birinden kendi arabanla ders al
3. Arkadaşmış, akrabaymış, boş arazide çalışmakmış, bunlarla zaman harcama, boşa kayıp. Hoca senin durumunu analşz edip ona göre çalışma yapturacak, diperleri amatör
4. Ehliyetin eski olması önemli değil, sonuçta var, sürüş için ehliyet değil sen lazımsın. Eğer çok ekstrem nir durum yoksa, aşırı panik, fazla dikkatsizlik, el ayak koordinasyon vs gibi zorlayıcı durumları çözebildiğin oranda hızlı adapte olup kullanabilirsin.
5. Otomatik almak şu an mümkün değilse 2.maddeden itibaren aynı şeyler geçerli
  • epitaf  (22.10.24 18:54:36)
Surucu kurslarinin kendi arabanda veya onlarinkinde saatlik dersleri oluyor trafige cikmalik. Onlarla konusup oyle 5-10 saatlik ders alip 2 saatlik bloklarla kullansaniz bitti gitti. Zaten kullana kullana oturuyor bu is.

  • mor oje  (22.10.24 19:03:45)
manuel ile baslanmasi taraftariyim normalde ama 15 sene once ehliyet almis 50ye merdiven dayamis birine manueli hemen sat git otomatik al derim.

once arabayi degistir +1
  • cooperr  (22.10.24 19:41:17)
özel direksiyon dersinde 3.günümü tamamladım bugün. manuel araba pişmanlıktır. kesinlikle otomatikle yola çıkın. özellikle büyükşehirde yaşayan biriyseniz. ara sokaklar bile zaman zaman hızlı akıyor. hocanızı iyi araştırın. güzel öğreten birinden alın. sonrasında günde yarım saatte olsa çıkın diyorlar ben de öyle yapıcam. bol şans.

  • dedim ben sana  (22.10.24 20:05:32)
En önemlisi mecbur kalmak.
Birisi arabayı 15 dakika uzağa parketsin. Siz de arabayı geri getirmek zorunda kalın.
%99,99 ihtimal hiçbir sorun olmadan geleceksiniz.
  • michael_knight  (22.10.24 22:40:55)