kaybedilen dava sonrasi avukatlik odemesi

merhaba, kaybettigimiz bir dava sonrasi, karsi taraf kazandiklari avukatlik ucreti icin odemeyi icra dairesinden almak yerine elden almak icin 10 15 kere arayip mesaj atti. icra dairesine yatmasini istemiyorlar paranin, vergisel bi durum mu bu, niye bu kadar cirpinip duruyorlar bilgisi olan var mi

İcra dairesi ile almak isterlerse cebinizden daha fazla para çıkar aslında. Ama yine de vergisel bir durum olabilir uğraşmak istemiyor olabilir. Ödeme niyetiniz varsa ödeyin gitsin tabi elden değil bankadan ödeyin.

  • bhhs  (22.10.24 21:59:44)
Bu arada avukat değil de karşı tarafın kendisi para istiyorsa vermeyin bence. O para yasal olarak avukatın hakkı. Avukatlarına karşı uyanıklık yapmaya çalışıyor olabilirler. Sonra avukatı çıkıp sizden tekrar para istemesin.

  • bhhs  (22.10.24 22:08:05)
Vergisel bir durum hesaba geçerse denetime takılabilir, icra dairesine öderseniz de fazla ödersiniz. Üzerine harç, icra vekalet biner. Elden ödeyip ibraname alın en temizi. Avukat da öyle yapacaktır muhtemelen

  • kestane gürgen palamut  (22.10.24 23:02:17)
Avukat harici asile ödeme yapmayın kanunen kazanılan vekalet ücreti avukatın oluyor sonra bir de avukata para ödemek zorunda kalmayın +1

  • apocalipy  (23.10.24 00:21:08)