Bozulmakta haklı mıyım?

Patronumuzun babası vefat etti. Departmanda 4 kişiyiz. Patrona sabah taziye ilettim. Öğlen gelmiyor musunuz dedi? Neye dedim. Sizin departman gelecekmiş taziyeye dedi. Bilgim yok dedim. Bişey demedi.
Sonra departmandan başka kızı gördüm e gelmiyor musun dedi neye dedim taziyeye dedi. Bilgim yok dedim. Başka bir kız organize etmiş. Başka kız şimdi taziye evinden bana mesaj atıyor “seni çağırmak için aramıştım ama sen bakmadın” yazmış.

Olay şu: dün bu kız organize etmiş olayı. Dün beni aramıştı ben de bakamamıştım sonra mesaj atmış nasılsın diye. Ben de iyiyim sen nasılsın yazdım 2 saat sonra. Karşı cevap yok. Tüm yazışma bu.
Bir de patrona departman olarak geleceğiz demiş ben gelmemişim gibi bir şey oldu. Gerçi adama söyledim bilgim yok diye de umarım inanmıştır. Sizce bozulmakta haklı mıyım? Kıza yazdım patrona söylerseniz haberim olmadığını sevinirim, yanlış anlaşılmak istemem dedim. Sonuçta 4 kişiyiz atlaması mümkün değil. Sizce bilerek yapmış olabilir mi?

bence yanlis soruna odaklaniyorsun. yalakaliga kurban gitmissin; ama ben olsam banane patronun babasindan ya der gecerdim.

edit: simdi dusundum de patron narsist veya toksik de olabilir. soyle ki: baba vefat edince normal insan acisini yasar dis faktorlere biraz kulak kapatir; ama personelin taziye mesajini -sen gelmiyor musun? diye sorgulayan adam tum departmanlar cenazeye gelecek gibi bir diktatorluk de yapmis olabilir.
  • buenosdias  (22.10.24 16:27:47 ~ 16:45:36)
Taziyeni iletmissin zaten, bir de helva mı kavuracaksın? Gereksiz, saçma işler. Senin bir yakının vefat etse patronun evine taziyeye mi gelecekti, baş sağlığı dileyip odasına gidecekti.

  • rock n roll  (22.10.24 16:39:06)
Patronun “gelmiyor musun” diye sormasi cok acayip.. Babasi olmus hala neyin derdinde. Ayrica hakliliktan ote tuhaf bir ortamdasin. Arayip acmayinca nasilsin yazmak? Manasini cozemedim. Amator, patron yalakasi, profesyonellikten haberi olmayan insanlarla calisiyorsun.

  • mor oje  (22.10.24 16:47:44)
ya bizim memlekette su "merhaba, nasilsin" yazip devamini ayni mesajda yazmama aliskanligi takriben ne zaman son bulur? bizden baska bunu yapan millet gormedim. ne soyleyeceksen tek seferde yaz gonder, nasilsin yazip beklemek ne?
aranizda bunu yapan varsa bu mesajim size bir milat olsun, birakin bu aliskanligi arkadaslar, kotu bir iletisim sekli.

duyuruya cevaben: seni arayan kiza "nasilsin yazmak yerine direkt organizasyonu yazsan ben de gelebilirdim" de, bu aliskanligi o da birakir belki. patrona da kendin soyle maalesef haberim yoktu tekrar basiniz sagolsun vs. niye kizdan gidip senin adina aciklama yapmasini istiyorsun?
ayrica daha bassagligina gidilmeden once iki kisi tarafindan haberdar edilmissin, ikisine de "bilgim yok" diyerek cevap verip bilgi almaya calismamissin. kiz bilerek mi yapmis onu bilemeyiz ama senin tepkin biraz pasif agresif geldi bana.
  • sanxis  (22.10.24 16:57:02)
Ben bu tür şeylerde çok kinleniyorum, iyi niyetli bulmadım, aklınca seni sallamamış.
Diğer arkadaşlarımdan gönderdiği mesaja bakar ona net bir şekilde haber vermiş mi ilk onu anlamaya çalışır, sonra da duruma göre ya toplantıda falan söylerdim, ama çok profesyonel şekilde. Ya da biz de 7si var, en yakın olduğu için, o zaman o kız hariç organize ederek tekrar taziyeye giderdim, aynı şekilde mesaj atarak ve taziye evinden arayarak.

  • durgunfoton  (22.10.24 18:44:04)
Kiz bence haris harikalar diyarinda volume 2

  • Zetnikov  (22.10.24 18:52:14)
Sanxis +111

  • epitaf  (22.10.24 19:00:18)
Patronunla sen muhtemelen aynı yaş grubundan değilsiniz. Diğer yazan arkadaşların bakış açısını anlıyorum, çünkü çocuklarım var. Ama patronun benim yaşlardaysa aslında kapalı iletişimde şunları demek istiyor:
Mirabel: başınız sağ olsun
Patron: Dostlar sağ olsun. Öğlen gelmiyor musun Mirabel, sizin departman gelecekmiş. (Eşek değilsin gelirsin her halde, en yakınımı kaybetmişim burada)
Mirabel: Bilgim yok
Patron: (Eee şimdi oldu bilgin, gelmeyecek misin)...
  • SiyamkedisiZorro  (22.10.24 20:00:29)
Kızın sana yaptığı çirkin ve kötü niyetli görünüyor. O ayrı. Onu kenara koy.
Ama hep beraber gitmedin diye taziyeye gidemeyeceksin diye bir şey yok ki.

Patron yalakalığı olarak düşünme. Anne veya babasını kaybeden çoğu insan derin bir üzüntü hissediyor. Böyle bir zamanda patronu ziyaret etmek içinden geliyorsa mutlaka git.
  • michael_knight  (22.10.24 21:56:08)