Hangi göz çevresi kremini almalı

34 yaş
Karma-yağlı cilt
Amaç: kırışıklık önlemek, şuanda pek kırışıklık yok.
Başka tavsiyelere de açığım, öncelikli tercihim vegan ürünler.

1) www.yvesrocher.com.tr

2) www.kiehls.com.tr

3) m.clinique.com.tr

Ben versewin kremini seviyorum. Nemlendirme açısından kırışıklık uzun vadede belli olur ama içeriği de iyi. Birçok serum denedim ama dönüp dolaşıp versewe geldim

  • Semi  (22.10.24 15:25:01)
Normalde etken madde olarak (retinoid/a vitamini) Clinique daha iyi ama retinoid aslında bir çatı isim a vitaminlerinin tümü retinoid olarak geçer o da kendi alt sınıflarına ayrılır, bu %1'lik retinoid nedir onu belirtmemişler ama tahminim dandik bir şey değildir ben riske girip bunu alırdım zira Yves Rocher'nin içeriği kafein ve e vitamini, e vitamininin cilt üstünde etkileri iyi ama a vitaminin yanına yaklaşamaz bile. Kafeini direkt görmezden geliyorum senin amacına yönelik bir içerik değil. Kiehls'in içeriğini bulamadım sadece avokado yağı varsa retinoid gibi aktif bir ajan ya da a/e vitamini gibi bir şey yoksa kırışıklıklara etki etmez normal bir nemlendirici gibi çalışır, ayrıca göz çevresine o kadar kalın bir yağ tabakası sürmek mantıklı mı çok emin olamıyorum.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (22.10.24 15:27:44 ~ 15:29:59)
kiehl's avokadolunun nemlendirmesi çok iyi ama milia yapmıştı göz çevremde.

3 numara retinoid dediğine göre a vitamini içeriyordur, o da zaten kırışıklığı önleyen hatta açan en başarılı etken madde. balm dediğine göre yapısı da kalındır, iyi nemlendirir. bence 3.

1'e de baktım, etkisi kanıtlanmış retinoidler varken leylak tomurcuğuna pek güvenemedim :/
  • visnebahcesi  (22.10.24 15:28:09)
the ordinary caffeine solution

  • baldur2  (22.10.24 15:29:07)
ben gündüzleri the ordinary'nin kafeinlisini, akşamları kiehl's'ın avokadolusunu sürüyorum.
the ordinary'ninki sabah gözdeki (varsa) şişkinliği falan alıp bir canlılık veriyor.
gece sürdüğüm avokadolu da gayet güzel nemlendiriyor.

ikisinden de memnunum, göz çevrem de gayet iyi durumda.
yaş 39.
  • blatta hiberna  (22.10.24 15:42:53)
Clinique'in Smart Clinical Repair serisinden farklı bir gözaltı kremi var normalde, ben kısa süre kullandım. Bu paylaştığınız yalnızca kazayaklarına uygulanabilir gibi gözüküyor; diğer kreme de bakın derim.

  • dreamnesiac  (22.10.24 16:44:49 ~ 16:46:06)
Kiehlsin hicbi numarasi yok. Bi sey yapmiyor diye demiyorum ama o parayi hak etmiyor. Sosyal medyadan yukselttiler iste urunu. Millet de hemen aldi ve adeta mecburen bayildi gibi bi sey oldu. Merak edip ben de almistim hic icerigini falan okumadan. Bir iki kullandim ve attim direkt. Kaleci bu konulari biliyor onu dinlerdim urun konusunda. Bense lancome kullaniyorum. O da guzel.

  • Kittie  (22.10.24 17:02:22)
Kiehlstan nefret etme sebebimi yazmamisim. Asiri kalin yapili. Goz cevreme surmeyecegim turden bir yapi her seyden once

  • Kittie  (22.10.24 17:03:27)
Kittie +1 Kiehl's bende göz alerjisi yaptı. Hiç açılmamış 2 kutu elimde kaldı.

  • dreamnesiac  (22.10.24 17:18:40)