sözlüklü e-kitap cihazı

selamlar.
e-okuyucu almayı düşünüyorum. istiyorum ki sözcüğe ya da cümleye tıklayınca direkt türkçe anlamını göstersin/google translate kutucuğu açılsın. elli tane sekmeyle, tuşla uğraşmadan çevirisini göreyim, okumam bölünmesin. bunu yapabilen e-kitap okuyucu var mı, memnun kaldığınız modeli paylaşır mısınız? teşekkürler.

kobo libra h2o var bende, kobonun eski ve artık üretilmeyen bir modeli. bu dediğini rahatlıkla yapıyor. eminim şu an piyasadaki bütün modeller yapıyordur.

  • titanyum22  (22.10.24 14:11:22)
Bende de eski bir kobo glo var bunu yapıyor

dışarıdan istediğin türde sözlük de yükleyebiliyorsun
  • grimavi  (22.10.24 14:39:01)
aynısını telefonda moon reader ve dictdata programı ile yapabiliyorsunuz.
moon readerda tek ayar var kelimeye basınca sözlük açılsın diye, aslında moon reader baya detaylı istediğin şekle sokabiliyorsun biraz karıştırınca anlarsınız.

şurda anlatımı ve yükleyeceğin sözlükler var;
www.maxicep.com
  • eja  (22.10.24 16:00:04 ~ 16:05:34)
Ben sadece 1 defa e-kitap okuyucu aldım. Aynı o şekilde işliyor. Diğerlerini bilmiyorum ama bu standart hali değil mi zaten? Öyle biliyorum ben. 2 tane sözlük yüklü olarak geldi zaten. Bir tane de ben yükledim. Üçü de aynı işi görmüyor. Bir tanesinde Türkçe yok, diğeri internetsiz çalışmıyor diye zaten.

Kindle Paperwhite var bende.
  • nawar  (22.10.24 16:29:38 ~ 16:30:00)
bende çok eski kindle var ve ingilizce-türkçe sözlük bulamıyorum.
yeni cihaz istememin tek sebebi bu değil tabii, dokunmatiği kötü, şarjı da uzun süre gitmiyor artık. gerçi yeni cihazların fiyatlarına bakınca, ingilizce-türkçe sözlük bulabilirsem emektarı kullanmaya devam edebilirim gibi...

edit: ay saçma bir şey oldu. wordnet 3 diye bir siteden sözlük buldum, .mobi dosyasını kindle'ın sözlük klasörüne yükledim ve kelimelerin türkçesini gösteriyor şu an. şarjı leş gibi ama olsun ya. çok mutlu oldum. niye daha önce becerememişim ki bunu? :(
  • visnebahcesi  (22.10.24 16:33:58 ~ 16:40:51)
2014 yılında aldığım kindle pw2 bunları yapabiliyor. Evet mobi uzantılı sözlük yükleyeceksiniz. Türkçe Türkçe, İngilizce Türkçe gibi sözlükler de var.

  • biseysorcaktim  (22.10.24 17:34:59)