40 K - 36 E ilişkisi

Bu sefer ben değil, bir arkadaşım için soruyorum :)

Kadının ilgi göstermesiyle başlayan ama sonrasında erkeğin kadının peşinden ayrılmadığı yeni bir ilişki. Erkek kişisi bir tık çocuksu, duygusal, hem deli dolu hem fevri. Kadın daha olgun, ağır biri. Erkek ise kadının en çok bu halini sevdiğini söylüyor ve ileride evlenme niyetinde, bunu da en baştan ısrarla söylemiş. Kadın tarafı emin değil, birbirimize daha fazla alışmasak mı diye düşünüyor, devam etsek bu ilişki beni yorar mı diyor, onun bu uçarı hallerinden uzun vadede sıkılır mıyım diye kendini sorguluyor. Öte taraftan aile adamı olmaya uygun biri olduğunu da düşünüyor, gerçekten sahiplenir ve koruyup kollar, sadık da olur. Kadının ailesi ise yaş farkından ötürü olumsuz bakıyor.

Yaş odaklı, belki yüzeysel, genelgeçer sayılabilecek yorumlar bekliyoruz :)

Kadın kafasındaki soru işaretlerinin ne boyutta sorun ne boyutta tolere edilebilir olacağını düşünerek tanımaya çalışsın. Aile adamı olacağından emin ama çocuksu bulması adamdan yeterince etkilenmediğini düşündürttü. Ortada derin bir hoşlantı falan da yok. Mantık evliliği yapabilecek biriyse ve nihayetinde evlenme niyeti varsa o beklenti ile devam etsin. Ama sevgi aşk vs istiyorsa olmaz gibi sezdim anlatışından.
Fark ettiysen yaşlardan bahsetmedim, bu yaşlarda o farkın bir anlamı yok.

  • Bruce  (22.10.24 02:50:04 ~ 03:08:10)
Fevri olması üzerine düşünmeli bence arkadaşın. Bir anda öfkelenen bir insanla, öfke sorunu olan bir insanla yapabilir miyim? diye uzun uzun düşünmeli. Şahsen ben öfkeli bir insana yaklaşmam, hiç bir hemcinsim de yaklaşmamalı. Hatta fevri insandan herkes uzak durmalı. Deli dolu ve çocuksu diyorsun; bu karakterdeki birisi de biraz daha önünü ardını düşünmeden hareket etmeye müsait bir yapıda demektir. Bu da bir problem. Koruyup kollama meselesinde de kadın kendine güvensin, erkeğe değil. Kadın zaten kendini de ailesini de korur ve sahiplenir bu her zaman böyledir bu sadece erkeğe özel bir durum değil. Hatta bu profildeki bir kadın, bu profildeki erkeğe göre daha iyidir koruyup kollama meselesinde, kendine güvensin.

Tekrar söylemek isterim; bu fevri olma konusu üzerinde uzuun uzuuun düşünsün. Bir anda çıldıran bir insanla bir ilişkiyi götürebilir miyim, evlenip bir aile kurabilir miyim diye?

Olgun olmayan, daha çok dürtüsel hareket eden birisiyle yapabilir mi? düşünsün. En çok da fevri olma konusunu düşünsün.
  • rock n roll  (22.10.24 03:32:15)
Kadın panik halinde, şu an adamı rasyonel şekilde değerlendiremez, adamın defoları bile tatlı gelir

Uzun süreli romantik ilişkiler için daha fazla karakter uyumu gerekir, bu anlatılan özellikler karar vermek birşeyler söylemek için yetersiz
  • grimavi  (22.10.24 04:16:20)
36 olup çocuksu kalan, fevri kalan erkekten olmaz.

  • potasyum bebek  (22.10.24 12:01:14)
Bence bu ilişkideki en önemli sorun olabilecek kısım pas geçilmiş çocuk düşünüyorlar mı? Eğer erkek “çocuklarım olsun hatta birden fazla çocuk olsun” diyorsa kendinden genç birini bulması lazım çünkü çocuk bakmak çok yoran bir iş. Şimdi istemeyip ileride isterse de yine genç biriyle yelken açacaktır çocuk kriteri önemli.

  • titanic kemancısı  (22.10.24 12:05:53 ~ 12:06:49)
Olmaz bu iş. İstatistiksel olarak yüksek başarı ihtimali olan ilişkiler varken düşük başarı ihtimali olanı seçmek mantıklı değil. Heyecanınıza yenilmeyin.

  • gabe h coud  (22.10.24 12:22:17)
Soru: kadın çocuk istiyor mu? Bir kadın doğum muayenesine gidip yumurta rezervi bakmak fena olmaz. Doktor hemen gebe kal, son şansın derse kafa netleşir biraz. Adamın büyümesini bekleyecek mi?
Ayrıca Deli dolu ve fevri diyince aile adamı çağrışmıyor bende…

  • master of ceremonies  (22.10.24 12:26:52)
Kadının +5 olduğu arkadaşım var. yıllardır evliler ve çevremdeki en mutlu en örnek aile onlar.

Kadın kişisi yaş konusundan çok diğer konulara yoğunlaşsın. Fazla da seçici olmasın. Bu yaştan sonra daha iyisini mi bulacağım desin mesela.
  • Mirket  (22.10.24 12:30:02)
Kadın 40 yaşından sonra çok çok daha iyisini bulur kimse merak etmesin. Olabildiği kadar da seçici olsun. 40 yaşında bir erkek için bu yorumu yapmazlar ama kadınlar için yaparlar. Nasıl bir travmaları varsa artık.

Dediğim gibi çok düzgün erkekler de var. Seçici olsun.
  • rock n roll  (22.10.24 12:38:36)
4 yas ne ki ya? ne yas farki sacmalamayin.
adam da cocuk degil 36 yasinda. belli ki enerjisi yüksek biri. ailemi adami olmaya uygun ama cocuksu ne demek?

kadindan biraz enerjisi düsük, kasinti biri izlenimini aldim. kadin icin sorun yok bence devam etsin ona faydasi olur bu iliskinin ama adamin enerjisi uzun vaadede cökebilir
  • robert bosch  (22.10.24 13:10:54)
olmayacaksa kadin yuzunden olmaz gibi duruyor. secici ola ola 40 yasina gelmis daha ne kadar secici olacak? 50 yasinda mi secici olacak?

  • baldur2  (22.10.24 13:47:18)
@ baldur2

Evet 50 yaşında da seçici olacak. Sırf hayatımda biri olsun, evleneyim de ne olursa olsun denmez. Gerekiyorsa ömür boyu yalnız kalır.
  • rock n roll  (22.10.24 15:09:43)