suv araba niye çok seviliyor

çevremde herkes suv araç alma peşinde bunun genel sebebi nedir?

aile olanları anlıyorum ama bekarlar bile suv peşinde aynı paraya skoda superb vb araç almak yerine niye suva yönelmekteler.

Daha havalı olduğu algısı

  • Mirket  (19.10.24 19:11:03)
benim çevremden duyduğum tek sebep yüksek olması.

  • nhk ni youkosu  (19.10.24 19:18:02)
pahalı olması ve bizdeki klasik "pahalı olan havalıdır" algısı

bana göre 360 derece kamerası yoksa hiçbir anlamı olmayan bir araba, buldozer gibi kullanıyorlar
  • titanyum22  (19.10.24 19:21:59)
peder steysin araba hastasi ama artik inip binmekte zorlandigi icin soverek SUVa gecti, baya rahat etti hastasi simdi..

  • cooperr  (19.10.24 19:29:49)
Hatchback’ten suv’a gecmis bir kadin olarak;

-En onemlisi yolda kadin sofor diye zaten ciddiye alinmazken, araba hb olunca kucuk araba diye de onemsenmezken, suv ile birlikte biraz daha ‘gorulur’ olunuyor. Bu da ustune kirma gibi durumlari bir nebze olsun azaltiyor.
-Diger neden; daha genis ve konforlu. 4 kisi de olsa arabada, cok tikis tikis olunmuyor.
-Bagaj daha genis. Bavullar sigiyor.
-Kisisel sebep; yere yakin arabalardan bunalmistim. Yuksek olmasi yolda da rahat ettiriyor.
-cok guzel gorunuyor. Daha cok benzin yaksa da konforu her seye deger.^^
  • mor oje  (19.10.24 19:33:55)
cok rahat cünkü.

-bagajlar genis. iki büyük bagaji icine kaydirarak sokabiliyorsun
-arka yolcularin mesafesi genis oturmasi cok rahat
-arabaya binerken hic egilmiyorsun
-sokakta park etmek vs zor olabilir ama arabalarin alanlarinin belirlendigi park yerlerine de rahatca girebiliyor
  • robert bosch  (19.10.24 19:36:34)
bu ara popüler, yüksek hb araç popüler bence. sonunda suv hb işte ürettiler tutuyor.

  • baldan kaymak  (19.10.24 19:39:26)
Yüksekte olmak güvende hissettirip kontrolün sende olduğu özgüvenini yaşatıyor, yüksek bir yere çıkıp seni izleyen bir kediyi düşün aynı onun gibi.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (19.10.24 19:39:32)
Türkiye'de biraz araba gelince insanlar neden suv almali anladim.
Yollar kötü, tümsekler kafadan savma yapilmis ne yaparsan yap altı vuruyor vs.
Ben sirf bu sebepten tr'de yasasam suv ya da yüksek araç alirdim.
  • logisticsmanager  (19.10.24 19:50:34)
Hepimizin sadece kasislerden rahat geçmek icin, ara ara araziye çıkmak icin aldiimizi saniodm...

Female
  • abuzer  (19.10.24 20:02:23)
2 ay önce Suv (C suv) alan biri olarak, sebplerim (Bekarspor)
en önemlisi araçta kredi kampanyası vardı cazip geldi. :)
Superb'i çok istiyordum açıkçası ama Superb'e param yetmedi Octaiva'ya da 1.8 milyon vermek ne bileyim :) Cupra da radarımdaydı ama doğuş otomotiv sağosun yardım olmadı fiyatta
Bagaj derdi olmaması. (haftasonları kampta tek balıma araçta bile yatabiliyorum :))
Başka bir nedeni yok bunlar sadece.
  • spacevan  (19.10.24 23:01:26)
ben bunu trend olarak görüyorum, yakın zamanda da fastback ve liftback araçlar moda olacak herkes onlara yönelecek.

  • gezegen olan pluton  (20.10.24 00:00:21)
Türbanlılar çok seviyor. SUV türbanlı aracıdır.

  • ferenc  (20.10.24 01:55:05)
Bende alana kadar ne gerek var diyordum, simdi cok seviyorum. Bahsettiğim suv gercek suv ama yuksek hatchback değil. Wj kasa grandcherokee var bende.

Sebepleri;
Cocuk ve köpekten dolayı bagaja ihtiyacım var.

Yüksek, çevre görüşü iyi

Gerçek 4 çeker, araziye girmek hoşuma gidiyor.

Çoğunlukla hanım kullanıyor, sıkıştıramiyorlar.

Dizel, arac 2.5 ton ama yakıtı çoğu düz benzinliden az.

Altını vurma derdi yok.
  • mirty  (20.10.24 08:49:23)
big car means small *icks. ozguven pompaliyor

  • ala09  (20.10.24 21:33:18)
Büyük araba olayını küçük sikle ilişkilendirme varoşluğunda bulunmanın bir anlamı yok, benim 1,55 boyunda kadın bi komşum var Ford Ranger Raptor kullanıyor, zannediyorum siki yok ama güvende hissediyor kendisini o arabayla, Kia Picanto alsa itiyle serserisiyle uğraşacak neden uğraşayım diyor muhtemelen.

  • Bir ben var benden şurada  (20.10.24 21:39:14)
valla ben arabadan pek anlamam, belki daha iyidir ama türkiye'de gösterişten başka bir şey olamaz ya.

  • nothing in my way  (20.10.24 21:47:48)