Siz olsanız napardınız?

Yurtdışında yaşıyorum, imar kirliliği suçundan para cezası (müteahhit ben yurtdışındayken kaçak kat çıkmış) yedim şantiye şefi olarak. Paranın tamamını yurtdışına (zaten çok büyük bir meblağ değil), üzerimdeki mülkü de annemin üzerine vereyim dedim. 90 bin tl idari para cezası çıkmış, yurtdışında olduğum için e-imza falan da olmadığı için (ki zaten davayı kendim takip edemem büyük ihtimalle) bütün her şeyi kaçırıp güvenli bölgede kalmak istedim. Ki zaten dava açsam kaybedersem, karşı tarafın da dahil tüm avukatlık masrafları ile 150k falan olur borç. Bunun yerine 250 euro bi masrafla şu an için güvenli bölgedeyim. Avukat dava için 20k tl istiyor.

Siz olsanız ne yapardınız? Dava açıp kaybetseniz dahi sonuna kadar gider miydiniz ya da indirimli halini öder miydiniz yoksa (90k borç için değmez diyip) benim gibi malı kaçırıp en az zararla işi halletmeye çalışırdınız?

Not: türkiyeyle parasal bir işim yok, tüm hayatım yurtdışında ama burada yeni olduğum için burada kazancım pek iyi değil

dava ederdim. üstümde ceza taşımak istemezdim her ne olursa olsun. bu kadar bir tutar için varımı yoğumu götürmeyle uğraşmazdım. hayat bu, geri gelmek zorunda kalırsınız ve başınıza bela olur. değmez.

  • awlmi  (17.10.24 19:27:51)
uzun suren davalarda avukat tekrar tekrar para isteyebilir. 20 k diye girip 60-70 k ile cikabilirsiniz. onu da goz onune alin.

  • sttc  (17.10.24 23:47:31)
avukat ve emlakçıdan uzak durun. avukatla tüm dava süresini kapsayacak şekilde yazılı şekilde anlaşın.

  • mikahakkinen  (18.10.24 08:21:24)