ford puma vs ford focus

mevcutta c segment full özellikli bir aracım var.

puma, çok hoşuma gidiyor. sportif ve yeni ama b segment suv.
focus, c segment. ancak daha çok 40 yaş aracı gibi. c segment. ayrıca 2025 sonu üretimi duracakmış.

karar veremiyorum. segment olayı ve üretim sonlanacak olayı beni arada bırakıyor.
sizce hangisi ve neden? sürenler yorum belirtirse daha iyi olacak.

puma +1

  • since1907  (17.10.24 14:31:07)
Ben de puma nın tipini pek sevmiyorum ya çok emanet bi tasarımı var, ford tasarım diline uymuyor diğer modellerin arasında, bir geçiş modeli gibi

Focus hb daha güzel ve spor, focus un üretimi sona erse de garanti sonrası parçasını ustasını bulmak puma ya göre daha kolay olur
  • grimavi  (17.10.24 14:47:34)
Puma +1
Sinan koç gibi bir araba gurmesinin kendine aldığı bir araç puma, ben de onda gördükten sonra bakmıştım biraz.

B suv > c sedan bu arada, direkt segment olarak bakamazsın biri B biri C diye. Özellikle suv-crossever geçişkenliği azaldıkça markalar segmentasyon çizgilerini daha az belirgin hale getirdiler.
  • Bruce  (17.10.24 15:03:33)
puma'yı haftasonu inceledim. bana pek öyle kaliteli hissi vermedi içi. kuga ile arasında uçurum var. focus çok daha iyi ama şu an sadece dizeli var ve dediğiniz gibi üretimi bitecek. illa ikisinden biri olacaksa puma derdim focus benzinlisi olmadığı ve biteceği için.

  • eisberg  (17.10.24 15:31:04)
pumayla bu yaz 2000km'den fazla yol yaptim. hosuma gitti genel olarak. ozellikleri filan da gayet yeterliydi.

segment neden onemli ki? onemli olan isini gormesi.
  • fakyoras  (17.10.24 16:26:28)
focus kasa değiştirdi ama eski kasasından çok farkı yok. puma daha güzel araç. al satına bakarsan pumanın piyasası focusunkine göre daha yavaş.

  • mikahakkinen  (17.10.24 16:36:47)
Ben Puma'yı seviyorum bu ikisi arasında düşünmezdim bile Puma'yı seçerken.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (17.10.24 16:49:44)