Almanya-Hollanda-Fransa gezisi hakkında.

Amsterdam,Paris ve almanyadan bir şehir ama hangisi? Münih mi berlin mi veya başka bir şehir mi. Bu rotayı izleyen varsa her türlü öneriye açığım teşekkür ederim

bana gore
1) paris
2) berlin
3) amsterdam

munih vs berlin mevzubahis ise berlin tekte alir. almanyanin tek canli neseli sehir
  • sutcuyumbensutcu  (17.10.24 11:08:50)
amsterdam paris bandında diyorsanız berlin daha hareketli. münih avusturya gibi daha sakin daha alman.

  • mikahakkinen  (17.10.24 11:24:15)
Selam, acikcasi turist olarak gelinecekse bence Münih'te cok gezilecek yer yok, ben de Berlin'i tercih ederim.
Eger Noel zamani geliyorsaniz ve ulasim sorunu olmayacaksa Strasbourg, Colmar bölgesini tavsiye ederim. Münih tarafini düsündüyseniz Nürnberg Ortacagi ziyaret etmek gibi, özellikle Noel marketleri Almanya'nin en iyilerinden. Oralara gelmisken Rothenburg ob der Tauber, Regensburg vb kücük sehirler gezilebilir.
Ya da ucakla tek sehir secmeniz gerekiyorsa, Hamburg'u da tavsiye ederim. Ama hepsi icin havanin durumu önemli, kis sogugu ve yagmur gezinizi sikintiya sokabilir. Benim icin Hamburg, Nürnberg, Berlin turistik acidan Almanya'nin gezmeye deger sehirleri.
Münih'e karar verirseniz de bana yazabilirsiniz, burada gezilecek yerler konusunda yardimci olabilirim.
Almanya zorunlu degilse yine yakinlardaki Viyana da güzel bir opsiyon.

Amsterdam, Paris cok iyi, simdiden iyi eglenceler :)
  • kaputt  (17.10.24 11:27:49 ~ 11:34:38)
amsterdam paris ise o bolgeye en yakin koln var. berlin +5 saat yazar, munihse bambaska bi yerde. koln'den amsterdam 2-3 saat surer otobusle. oyle dusunmek lazim.

yoksa berlin derdim.
  • bohr atom modeli  (17.10.24 21:38:56)