Dinlediğim Müziğin Kalitesini Nasıl Arttırabilirim?

Günlük olarak WIFI üzerinden radyo, Spotify ya da Apple Music dinliyorum.
Radyo için sanırım bir şey yapılamaz; ancak diğerlerinden aldığım müziğin kalitesini nasıl arttırabilirim?
Şuan JPL Flip4 Bluetooth hoparlör kullanıyorum ama uzun zaman oldu alalı, can çekişiyor.

Öneriler için teşekkürler.
Tik'ler gelecektir :)

DSP uygulamaları içerisinden Dolby ses efekti verenlere bir bakın.

PC için kolay telefondan nasıl olur bilmiyorum.
  • diyecevaplandı  (15.10.24 20:50:00)
Çok yanlış yoldasınız diyerek başlayayım :D

Bütçe dostu bir çözüm:
En basitinden gözde bir eski Pioneer, Jbl, Sansui, Sony çift pasif kabin peşine düşüp Fosi Audio'nun bir amfisini alarak da çözebilirsiniz. Fosi'nin usb'li dac'ı olan modelleri de var direkt telefon ya da bilgisayara usb üzerinden bağlanarak kullanılan, düz analog input modelleri de var tabii.

Ya da bir çift 5" üzeri aktif hoparlör alarak da başlayabilirsiniz.

Stüdyo monitörleri fena değil bu işler için, normal şartlar altında stüdyo monitörlerinin dümdüz bir frekans cevabı olması beklenir (müzik dinlemek için çok uygun değil bu durum) ama genellikle öyle olmaz, giriş modeli ürünler müzik dinlemeye uygun makyajlı ses verirler.

Mackie, Presonus, M-Audio, Alesis, Tascam görece daha ucuz olur çift modelleri bile vardır (hatta bluetooth'lu modeller bile var)

Bu arkadaşların bütçenize uyan bir modeli varsa o da tek hamlede sıfır ürün olarak çözebilir mevzuyu.
  • hedep  (15.10.24 21:23:27 ~ 16.10.24 11:32:00)
kaynağın kalitesini arttırmak istiyorsanız Tidal ya da Qobuz üyeliği satın alıp ordan dinleyebilirsiniz. (özellikle qobuz sıkıştırmasız müzik iddiasında ve diğerlerine göre bariz iyi. iki servis de ülkemizde yok ama bir şekilde alınabiliyorlar)

Sesi bluetooth üzerinden göndermek olmaz wiim pro tarzı bir stream cihazı alabilirsiniz ama gel gelelim finalde hoparlörünüz kadar güçlüsünüz. orda da maddiyat devreye giriyor.

hedep'in dediği gibi ya pasif hoparlör + amfi ya da aktif hoparlör bakacaksınız bütcenize göre.

ses işi deli işi valla. 2 aydır hoparlör bakıyorum. (kef lsx ii kullananlar eqlesin :D
  • brkylmz  (15.10.24 21:37:36 ~ 21:38:55)