Diş hakkında merak ettikleriniz?

Selamlar duyuru, sizden bir ricam var. Eşim için bir video içerik kurgulamaya çalışıyorum. Şimdi meşhur oldu biliyorsunuz psikologlar, diyetisyenler, haberciler... oturuyorlar ambiyansı hoş yerlere, soru cevap yapıyorlar.

Biz de eksik kalmayalım dedik. Fakat güzel sorular hazırlamam lazım.

Mesela implant yaptırırken marka önemli mi, menşei önemli mi yoksa yapan doktor iyi olsun da hangisi olursa olsun mu demeliyiz... gibi.

Ya da diş fırçalama ile ilgili basit bir soru da olabilir. Aklınıza gelen, gerçekten merak ettiğiniz sorular varsa aşağıya yazar mısınız?

Ben ilginç bir şey sorayım ama buradan da cevap isterim.

Panoramik diş röntgeninde tespit edilmiş, tamamen yan yatmış, dışardan görüntü ve rahatsızlık vermeyen bir 20 yaş dişi var.

Herhangi bir sinire bası vs. bir sebepten tinnitusa sebebiyet verme ihtimali var mısır?
  • Mirket  (15.10.24 20:03:33)
Diş eti konusundaki gelişmeler olabilir

  • gabe h coud  (15.10.24 20:03:50)
@ Mirket, geldiğinde sorayım ama milyonda bir ihtimalle olabilecek şeyleri değil de daha herkesi ilgilendirebilecek şeyler olursa daha iyi olur. Ama böyle bir şey teoride mümkün olsa bile pratikte hiç karşılaşmamış olabilir. Eğer bu tarz bir vaka varsa araya sırf ilginç diye serpiştirebiliriz.

  • ananiyimioguz  (15.10.24 20:10:31 ~ 20:11:16)
kola gazoz falan gercekten ne kadar zarali, hic mi icmemek lazim, sekersizi dahi zararli mi, maden suyu falan da mi zararli, peki ya uludag limonata tarzi seyler, vs vs.

  • hot potato  (15.10.24 20:11:37)
aklıma geleneler;
kaplamaların farkları (kron/zirkon etc)
diş beyazlatma uygulaması işe yarar mı, kalıcı mı
diş ipi kullanımı
diş taşı temizliği gerekli mi
listerine gibi ağız gargaraları işe yarar mı
diş macunu gerçekten fark eder mi
şarjlı fırça mı mekanik fırçalama mı
implant diş çekilir çekilmez yapılmalı mı beklenmeli mi
implant vs köprü
  • awlmi  (15.10.24 20:17:12)
Çok güzel fikir :) Sağ üstteki "ARA" kısmına diş diye yazıp aratınca buradaki sorular geliyor, aralarından uygunları seçebilirsiniz.

  • cosmicstring  (15.10.24 20:25:26)
diş-çene kistlerinden bahsede bilir. başıma geldi iki dişim çekilmek zorunda kaldı. kemiği eritmiş sinire yapışmış hemde hiç bir belirti bile vermeden. zor bir operasyon geçirmeme sebep oldu. o zaman kadar duymamıştım.
diş fırçalama şekilleri
diş ipi ve arayüz fırçası kullanımı
şarjlı ve manuel fırça avantaj veya dezavantajları
ağız duşu ne kadar gerekli
diş beyazlatma
diş eti çekilmeleri
tam soru olmadı ama en azından konu başlıkları olarak olabilir.
  • my fault  (15.10.24 20:27:40)
Kemik erimesi, diş tozu.

  • Kahvedesu  (15.10.24 20:27:46)
kaplama yaptıran insanlarda birleşim yerlerindeki diş etleri neden siyahlaşıyor?

  • eileengray  (15.10.24 20:31:51)
Diş fırçalemak orucu bo... pardon pardon :))
Diş eti kanaması,
Diş eti çekilmesi,
Ağız hijyeni genel prensipler
  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (15.10.24 21:00:56)
Disim kirildi, hayatimi etkilemiyor, tedavi ettirmesem olur mu?
Dis fircalarinda direk piyasa mali ile kaliteli/daha dogal gibi duran markalar arasinda fark var mi?

  • mbond  (15.10.24 21:02:14)
soru olarak değil de; 'google trends'ten o hafta ya da ay arama hacmi artmış terimlerle ilgili video yapabilirsiniz.

  • brkylmz  (15.10.24 21:40:41)
Lütfen diş ipi kullanamıyorsanız üzülmeyin dünyanın sonu değil temalı bir video çeker misin, kullanamıyorum da.

  • muhayyer divan  (15.10.24 21:53:19)
Diş sıkanların botoks yaptırması caiz midir yoksa plakta ısrar mı edilmeli?

  • auroraaurora  (16.10.24 08:48:52)