4 Aylık Televizyonu Sigortalatmak.

4 ay önce tarafıma Tüketici Hakem Heyeti kararı sonrası bir LG Oled TV verildi, garantisi yok.
TV'nin bir problemi yok, 3 ay hiç kullanılmadı.
Ben bu TV'yi ölü piksel, ekran yanığı vs.'ye karşı 5 yıl kadar süreyle nasıl sigortalatırım? Kazık yememek için nelere dikkat etmek gerekir?
Bu işlerden de fazla anlamıyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.

ürün sigortalarında tamir edil(e)mezse ürün perte çıkarılır, tazminat olarak da yüzde x kadarı tüketiciye verilir gibi bir madde var. teknolojik ürünlerin ücretleri yerinde durmadığı için bu madde kötüye kullanılıyor. teknoloji marketlerinde satılan sigortalar genelde bu şekilde. o yüzden türkiye şartlarında ürüne sigorta yaptırmak manasız oluyor. bir konut sigortanız varsa eşyanızı ona dahil etmek daha mantıklı.

kötüye kullanıma örnek:
bugün 30bin TL'e aldığınız ürün yarın 60bin TL olabiliyor. bunu fırsat bilen sigorta şirketi de size 20bin TL tazminat ödüyor, arızayı gidererek ya da outlet ürün olarak 50-55bin liraya satıyor. siz de ortada kalıyorsunuz.
  • tnz  (15.10.24 16:07:39)