paradontax hk.

Bu diş macunun formülü mü değişti acaba?

Flörürlü kullanıyorum, doktorumun söylediği gibi fırçalıyorum. bir ay önce diş taşlarım temizlendi, kontroller yapıldı vs. ancak diş eti kanaması var şu an.

Diş macunundan olmayabilir, ayrıca florürsüz macunları tavsiye ederim.

  • muhayyer divan  (15.10.24 17:08:31)
@muhayyer divan
flörürsüz macunla dönüşümlü kullanıyorum. paradontax diş etlerini onaran yoğun tadıyla hem temizlik hissi veriyordu hem de kanamaları iyileştiriyordu:/

yazın fazla c vitamini alamıyoruz besinlerden belki de sebep budur, araştırayım
  • bahçedekisandal  (15.10.24 17:57:53)
Hocam yanlış anlama seni yargılamıyorum ama diş macununda dişi koruyan madde florür, florürsüz diş macunu kullanmanın diş macunu kullanmamaktan bir farkı yok aslında naçizane bunu belirtmek isterim. Ayrıca diş macunlarında bir doz kullanımından yaklaşık 0,40 mg gibi bir florür geliyor, insan için güvenli doz günlük günlük 3 mg civarı, senin dişi fırçaladığında aldığın doz bunun çok uzağında, ayrıca bu miktar kana da karışmıyor büyük bir kısmını da tükürüyorsun zaten, ayrıca bu miktarda florürü direkt damardan alsan yine bir sıkıntı olmaz, dişlerinde bi sıkıntı varsa florürsüz macunlardan uzak durabilirsin.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (15.10.24 18:30:23)
Yıllardır parodontax orijinal (florürsüz) kullanıyorum ve diş teli sürecimi takip eden hekimim büyük bir şaşkınlıkla "dişlerinizde taş yok??" Diye bana gösterdi. Çok düzenli fırçalayamıyorum bazen üzüntü veya öfkeyle unutuyorum diş fırçalamayı, ona rağmen diş taşım veya diş eti hassasiyetim yani hiçbir problemim yok. Belirtmek isterim.

  • muhayyer divan  (15.10.24 18:54:42)
@muhayyer divan
diş etleriniz genele göre sağlıklıdır, bundan da olabilir
benim hassas diş etlerim, dikkat etmem gerekiyor
  • bahçedekisandal  (15.10.24 20:03:18)
Karbonat ağırlıklı bir macun olduğunu tahmin ediyorum çünkü tadı karbonat tadında, yapısı da öyle. Karbonat ise pek çok şeye iyi gelir, diş etlerine de iyi gelecektir.

Kan değerlerine bir baktırır mısın, doktordan ilgili değerleri iste baktırsın sana. Muhtemelen eksik veya fazlalık vardır.
  • muhayyer divan  (16.10.24 03:31:26)