En hızlı şekilde yüksek lisans nasıl bitirilir

Amacım sadece herhangi bir alandan yüksek lisans mezunu olmak. Tezsiz yl veya online vs. En hızlı me kadar sürede ve hangi şekilde alabilirim. Teşekkür ederim.

Birlesik Krallik'ta yuksek lisans genelde 1 sene. Daha hizli olmasi zor.

  • sertac akin  (11.10.24 15:28:01)
En hızlı 1 senede olabilirsin, ister uzaktan istersen ikinci öğretim (tezsiz) olması gerekir.
Normalde yüksek lisans 3 dönemden oluşuyor. 2 dönem dersler, 1 dönem proje sunumu
Yalnız 2. dönem projeyi de dersle birlikte alabiliyorsun ama gerçekten çok yoruyor.

Güz dönemini kaçırdığın için ocak şubat aylarında kayıtların açılmasıyla bahar dönemi için kayıt yaptırıp seneye güz dönemi dersleri verip ve projeni sunup mezun olabilirsin.
  • c0sh_kun  (11.10.24 16:09:15 ~ 16:10:16)
tezsiz 1 yılda bitebilir. özel üniversitelerde fazladan ders alarak 1 yılda tamamlarsın. 1 yıl dediğim eylül-mayıs arası. 8 ay

  • ferenc  (11.10.24 18:34:50 ~ 18:35:18)