firinda patates

yaparken kabuklari soyulur mu soyulmaz mi?

kabuguyla atanlar: pistikten sonra kabuklariyla mi yiyorsunuz?

Patatesine bağlı, şu an pazarlarda ince kabuklu taze patates var, sarı patates diye de geçer

Kabuklarını soymadan Küp küp doğrayıp yağlayıp fırına atarım. Kabuğu da pişer yerken de rahatsız etmez

Hocam tereddütün varsa elindeki en küçük patatesi kabuğunu soymadan doğrayıp deneme yap, diğerlerinden farklı olmadığını görürsün :)
  • grimavi  (29.09.24 16:18:59 ~ 16:38:55)
Kabuklarıyla yemek çok iyidir diyenler gördüm, kumpiri kabuklarıyla yemeye çok yatkın insanım içini miçini sömürürüm ama hiç kabuğuyla patates yemedim desem yalan söylemiş olur muyum bilemiyorum. Yemiş olabilirim. Ama hiç kendim yapmadım.

  • muhayyer divan  (29.09.24 16:30:25)
kumpiri sormuyorum elbette. normal boyutlarda pazardan alinan patates. :)

  • robert bosch  (29.09.24 16:38:19)
Elma dilim patates hep kabuklu şekilde servis edilmiyor mu ya? Temiz bir bulaşık teliyle kabukların kirini alabilirsiniz pişirmeden önce. Ama yani benim bildiğim klasik elma dilim patates yapılırken kabuğu soyulmaz, gayet de lezzetli olur

  • nundu  (29.09.24 17:23:58)
Patates organikse öncesinde çok iyi fırçalayıp soymadığım oluyor ama tümden haşlanmış patatesi bastırmalı şekilde pişiriyorum dilim dilim değil, kabuklarını yiyorum. Organik değilse mutlaka soyarım.

Normal dilim şekilli yapıyorsam da soyarım menşei fark etmeksizin.
  • titanic kemancısı  (29.09.24 18:05:32)
kalın kabuklu ince kabuklu büyük küçük farketmeksizin temiz bir sünger ile iyice ovalayarak yıkıyorum ve kabukları ile yiyorum, kabuklar inanılmaz lezzetli oluyor hatta yeni şefler sadece kabuktan kızartma yapıyor artık.

  • eja  (29.09.24 20:03:09)
amerikalılar patatesi hep kabuğuyla yer ki.

  • sizofren06  (30.09.24 12:17:53)