tomris

tomris ismini nasıl buluyorsunuz? çok sempatik geliyor ancak hiç tomris isimli birisi ile tanışmadım. tomris uyarı okuduğumdan beri sempatik gelmiştir. ancak bebişe tomris ismini koymalı mıyız bilemedik. ikimizin de cok hosuna gidiyor. sizce nasıl isim

Masumlar Apartmani’nda 9-10 yasindaki kizin adi Tomris’ti. Yani cocuk direkt 50 yasinda dogmus hissi yaratiyor bende. Cocugun ustunde nostaljinin, gecmisin, edebiyatin agirligi var gibi hissettiriyor.

Tamam Gudiksu gibi abidik isim demiyorum ama biraz da doneme uyumlu isim secmek lazim diye dusunuyorum. Eski isim artik bu.
  • mor oje  (25.09.24 09:44:05)
Sizin hoşunuza gittiyse koyun derim, anlamı da güzel herhangi bir sakınca yok.

  • kullanicadi  (25.09.24 09:44:24)
Annemin kuzeni vardı Tomris teyze, bence hoş isim.

  • kobuzchu kiz  (25.09.24 09:45:32)
nefret gibi değil de hiç sevemediğim isimlerden. yani duyunca "isim mi kalmamış" hissi veriyor.
ve fakat, siz ne isim koyarsanız koyun bahtı açık olsun, adıyla büyüsün.

  • kisa  (25.09.24 09:48:08)
tomris hatun. harika isim. asla eskimeyecek isim çok güzel.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (25.09.24 09:51:46)
bence söylemesi zor bir isim ama sizin içinize sinmiş belli ki. önemli olan da o. yolu bahtı açık olsun. sağlıkla gelsin.

  • brakgn  (25.09.24 09:58:03)
teyze ismi, tom bombadili çağrıştırıyor artık.
zeynep modernliği yok tomriste

  • eja  (25.09.24 10:06:48)
İnsan için güzel bir isim gibi gelmiyor bana tam bir kedi ismi bence. Ayrıca, tombi tomruk tomtom gibi birçok lakabın takılmasına neden olabilecek de bir sese sahip.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (25.09.24 10:15:08)
bilgili zeki bir insan izlenimi bırakan bir isim.

  • mikahakkinen  (25.09.24 10:32:51)
zeynep in nesi modern yau. tomris guzel isim hazir esinizle ayni fikirdeyken konulsun

  • ala09  (25.09.24 10:45:10)
zeynep, ali gibi isimler gayet klasikleşmiş ve modern isimler.

tomris bana da teyze ismi çağrıştırıyor, 70ler ve tozlu bir isim gibi. ama dünyanın en güzel ismini bile bulsanız çıkıp birileri eleştirecek ve beğenmeyecek zaten. sağlıkla gelsin bebişiniz
  • deartheodosia  (25.09.24 11:39:27)
aslında çok melodik ve güzel bir isim ancak sonuna bey/hanım ekleyip denemek, mail adresini karşı tarafa verirken ingilizce/türkçe vb. zorluk yaşayıp yaşamayacağını düşünmek bile kriter sanki artık günümüzde.

bebişe sevgiler.
  • Phoebe  (25.09.24 12:00:38)
Bence de çok tatlı bir duyumu var. Soyadıyla uyum da önemli ama.

Koyun gitsin derim.
  • kukuleta  (25.09.24 12:05:27)