TL hesabına Euro transfer yapılırsa ne olur?

Havayolu şirketi (Fransız şirketi) valizimi kaybettiği için yurt dışında 4 gün kıyafetsiz kaldım, bazı harcamalar yapmak zorunda kaldım. Neyse valiz ulaştı ama bu harcamaları isteyebiliyormuşum, istedim. Şimdi olumlu yanıt geldi ama salak gibi TL ibanımı vermişim adamlara, Euro olarak yatıracaklar, ne olur? Mail atıp vadesiz euro hesabımı mı vereyim?

Transfer yapılamaz

  • jülsezar  (25.09.24 00:25:40)
Şube süspanına düşmeli para, hesabınızın bulunduğu şubeye. Aynı döviz cinsinden hesabınızın bulunması durumunda(EUR) şube bunu hesaba geçebiliyor kendi müdahalesiyle. EUR hesabınız yoksa da EUR to TL çatırt diye dönme hakkı yok, siz sormaları gerekir mevzuata göre. Yani para size her türlü ulaşır lakin hesap uyuşmazlığından süspanda bekleyebilir, bu durumda da sizin şubeye gitmeniz gerekebilir.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (25.09.24 01:14:34)
Para her türlü size ulaşmayabilir, para onlara geri gidebilir. Aynı durumu geçen hafta yasadım. Bana gönderilen hesabımın kuruyla uyusmadıgı için bankada bekledi, sonra aracı bankaya geri gonderildi en sonda da parayı gönderen tarafa geri gönderildi. Yani transfer yapılamadı, gönderen tarafa geri gitti. daha sonrasında dugru hesap numarama gönderildiğinde sorunsuz bir şekilde geldi.

Dolayısı ile o paranın geri dönme ihtimali çok büyük bana sorarsanız. Kendi bankanızın appinden swift takip kısmına bakabilir durumunu görebilirsiniz.
  • patlamis misir  (25.09.24 09:52:04)