Sahis sirketi nasil kurulur?

Tam bilgi almak icin nereye basvurmak lazim? Mali musavir mi yardimci oluyor bu konulara? Herhangi bir dolandiriciliga ugrama durumum olur mu?
Ve bu sahis sirketi sahibi olmanin artilari eksileri nelerdir?
Bir de sahis sirketine sahip biri normal sigortali bir ise girebilir mi ayni anda?
Amacim ofisim olmadan bir hizmet sunmak ve bunu yasal sinirlar icinde yapmak.

Dolandırıcılığa uğramazsın. SMMM'lere bu konuda güvenebilirsin.

Şurayı oku, güzel yazmışlar:
www.parasut.com

e-Devlet Üzerinden Şahıs Şirketi Kurma
e-Devlet şifreniz ile İnteraktif Vergi Dairesine giriş yapın.
Ardından sistem içerisinden İşlemler’e tıklayın, ardından Sicil Bildirimleri ve İşe Başlama Bildirimi kısımlarına sırasıyla tıklayın.
Açılacak ekranda karşınıza çıkacak iş detayları ile ilgili 5 adımlı bilgileri doldurun.
Tüm bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza yoklama tarihi bilgileri gelecek. Yoklama memurları iş yerinize gelip, iş yeri ve evrak kontrolü yapacaktır.

Gerekli Belgeler
Şahıs şirketi kurmak için gerekli evraklar şu şekilde:

Vergi dairesi veya internet üzerinden temin edebileceğiniz başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı.
2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi
Şirket sahibinin 2 adet vesikalık fotoğrafı
2 adet noterden alınacak imza beyannamesi
2 adet ikametgah belgesi
Kira kontratı veya tapu fotokopisi
Başvuru muhasebeciniz tarafından yapılacak ise o kişinin yetkilendirildiğine dair vekaletname
  • gabe h coud  (24.09.24 17:24:11 ~ 17:25:45)
1- SMMM ile anlaş,
2- Sanal ofis kirala, evi falan gösterme.

not:Bir de sahis sirketine sahip biri normal sigortali bir ise girebilir mi ayni anda?

Bunu yapabilirsin, ama önce ssk'lı olup sonra işyeri açarsan bagkur olmana gerek yok, böylece devam eder ve o çalıştıgın yerden ssk bir gün kesilse ara verilse dahi bagkurlu olursun, sonra tekrar ssk'lı çalışşsan da bagkur borcu çıkar diye biliyorum.

@kibritsuyu na mesaj at derim.
  • liberal  (24.09.24 17:29:37)
kosgeb desteklerini arastirin. duzgun guvenilir bi smmm bulun. genc girisimci tesviklerini kontrol edin.

  • die fetten jahre sind vorbei  (24.09.24 18:12:53)
Ben direkt aile dostu bir mali müşavir bulup heer şeyi ona yaptırdım. Ne olur ne olmaz.

  • charbiel  (24.09.24 19:00:08)
şahış şirketi sahibi olan arkadaşım, başka bir yerde sigortalı olarak çalışıyor aynı zamanda. sanırım bunda yasal bi engel yok. bağkur ödememek için yakının ofisinde asgari ücretli çalışan olarak göstermişler.

ben de ek yapacağım soruya, "evini gösterme, sanal ofis kur" şeklinde bir cevap gelmiş. sebebi nedir bunun? evi ofis olarak göstermenin ne zararı var?
  • biseysorcaktim  (24.09.24 19:04:25)
@biseysorcaktim, ev kendisine aitse tapu olarak sorun yok ama ev kiradaysa ev sahibi ile konuşup stopajlı işlem yapması lazım. Bu yüzden ev sahipleri sıkıntı çıkarabiliyor. Ayrıca şahıs firması olduğu için yoklama memuru eve gelip bakacak eve herkesi almak istemeyebilir. Faturalarda belli oranda giderleştiriliyor vb vb sebeplerden dolayı sanal ofis en mantıklısı.

  • liberal  (25.09.24 09:16:35)