hakkımda boşanma davası açıldı, sonrası ne olur?

Arkadaşlar merhaba,
Ben evlenip Almanya'ya gittim ve 6 ay önce Türkiye'ye döndüm. Ancak eşim ve ailesi Almanya'daki tüm altınlarıma ve mal varlığıma el koydu. Babası, aracımı yasa dışı bir şekilde kendi üzerine alarak, beni hırsızlıkla suçladı ve bu konuda ihbarda bulundu. Türkiye'ye döndüğümde ben de bu durumla ilgili şikayette bulundum.

Şu anda eşim, çekişmeli boşanma davası açmış ve 500.000 TL tazminat talebinde bulunarak bana şiddet uyguladığımı iddia etmiş. Üstelik ailesinden 3 kişi; teyzesi ve eniştesi de şahit olarak gösterilmiş.toplamda 5 şahit

Adresim hâlâ yurt dışında, ancak vize sürem dolduğu için Almanya'ya gidemiyorum. Boşanma davası İstanbul’da açılmış ve tebligat yurt dışındaki konsolosluğa gönderilmiş.

Şimdi, Türkiye'de İstanbul dışındaki bir adrese kayıt olsam tebligat bana ulaşır mı? Ayrıca adresimi değiştirdiğimde, boşanma davası İstanbul dışındaki bir mahkemeye yönlendirilebilir mi?

Bu aşamadan sonra dava için ne yapmalıyım? Ben de boşanmak istiyorum. Bu durumda mahkemenin seyri nasıl olur?

Hiçbir gelirim ve üzerime kayıtlı mal yok. Çalınan mallarımı ailemin desteğiyle edinmiştim. Bu durumda tazminat ödemem gerekebilir mi ve nafaka vermek zorunda kalır mıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Her şey olabilir. Aleyhinizde tazminata ve nafakaya hükmedilebilir. Hükmedilen nafakayı ödemezseniz tazyik hapsiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Uzaklaştırma kararlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, size daha önce benim birkaç kere, diğer kullanıcıların da yüzlerce defa söylendiği gibi bir avukatla anlaşmanız ama paranız olmadığı için avukat seçeneğiniz olmadığını tüm duyuru biliyor.

Bu durumda neler olacağını siz yaşayarak görecek, ayrıca başınıza gelen her şeyi burada yazacağınız için biz de biraz gecikmeli olsa da takip etme imkanına sahip olacağız.

Kolay gelsin diyorum ama lafın gelişi, belli ki kolay değil.
  • 10551037  (24.09.24 16:31:57)
almanyada nafaka cıksın vermezsin oraya gitmediğin sürece sorun olmaz

  • sizofren06  (24.09.24 22:21:23)

yakınlaşmak gibi bir amacım yok karşı taraftan çok boşanmak istiyorum.dediginiz gibi hiç kolay değil çok ağır bir kin ile geliyorlar anlaşmalı boşanma talebinde sayısız defa bulundum altın araba para tüm kişisel eşyalarımi almalarına rağmen halen tazminat ve çekişmeli açıyorlar diyecek çok şey var ancak bir anlamı olmaz

#sizofren06

mahkeme Türkiye de açılmış
  • hhhh99  (24.09.24 22:27:16)
En az 8 aydır burada dert anlatmaya çalışıyorsunuz ama birkaç sorun var:

1. Derdinizin ne olduğunu bir allahın kulu dahi anlayabilmiş değil.
2. Derdinize burada çare bulmanız imkansız.
3. Bir avukat olarak söylüyorum, parasını ödemeye hazır olsanız dahi bir avukatla çalışabilmeniz pek mümkün görünmüyor.

Önünüzde iki alternatif görünüyor:

1. Size "katlanacak" bir meslektaş bulup ona çoook iyi para ödemeyi göze almak, ya da
2. İşiniz gücünüz varsa, hepsini bırakıp bir hukuk kitapçısına gidip hukuk kitapları satın alıp çalışmaya başlamak.

Bana öyle geliyor ki sizin hukuki sorunlarınızdan daha büyük sorunlarınız var. Bu sorunlarınızı çözmeden hukuki sorunlarınızda bir arpa yolu dahi yol ilerleyemezsiniz. Bunu daha önce de söylemiştim, yapmanız gereken şey sizi seven ve sizin sevdiğiniz insanlardan yardım istemek. Ancak onlar sizin sorunlarınızı çözmenize belki yardımcı olabilirler.
  • 10551037  (25.09.24 01:50:14)
Bi üst entry +1

Sorununuzu ben de anlayabilmiş değilim hatta işi gücü bırakıp sözlükteki entrylerinizi okumuştum bi ara.

Sürekli karşı tarafın çok kötü olduğunu ve size zarar vermeye calıştıklarını yazıp durmuşsunuz.

Ne güzel bak davanız açılmış. Çok malınız varsa bi kìsmıyla iyi bir avukat tutun. Yoksa da neyinizi alacaklar.

Bırakın didişip dursunlar madem. Bi şey koparamayınca boşanma gerçekleşecek soz de mutlu mesut yolunuza devam edeceksiniz. Edin de artık yani. Kalp ferahlığı sizin de hakkınız.
  • geveze yazar  (25.09.24 07:58:21)

bugün Bir kaç avukat ile görüştüm mahkeme taşınması için talepte bulunacaklarini ve diğer hırsızlık olaylarını bu boşanma davasına belirteceklerini söylediler 70 bin fiyat istendi.karsi taraftan çoğu zaman mağdur edildim Almanya polisinin taraflı olması beni daha çok mağdur etti.
ve dediğiniz çok doğru çok büyük sıkıntılar yaşıyorum bu durumdan ötürü istediğim boşanmak ve haklarımı almak yanlış ifade ile iftiralardan kurtulmak.

#geveze yazar
sorunum yukarıda belirttiğim gibi zararsız kurtulmak.malim yok hiçbir şey yok su alacak durumda değilim.zaten aldılar alacaklarını boşanma gerçekleşmesini ben daha çok istiyorum haklarımı alıp yoluma bakmak istiyorum
  • hhhh99  (25.09.24 14:53:38)