Avukatim savsakliyor mu?

Evimi su basmisti. Delil tespiti yapildi. Apartman gideri dedi bilirkisi raporu. Avukat eve zarar vermeden suc duyurusunda bulundu bir sonuc cikmadi. Sadece tum bu islemler icin 20 bin tl masraf yaptim gecen yil. Yonetim hala apartman giderini yaptirmadi. Benim evimi hala su basma riski var. Avukatim arabulucuya gidecegim dedi. Yine ses cikmadi. O kadar masraf ve elde ettigim bir sey yok.

Delil tespiti icraya konulmuştur. Karşı taraf itiraz etmiştir, arabuluculuğa gidiyordur dava açabilmek için.

Yargı süreci maalesef yavaş işliyor. Ama tabi tüm süreci bilmeden meslektaş hakkında hüküm vermek doğru olmaz.
  • drako  (19.09.24 13:10:29 ~ 13:10:45)
Karsi taraf itiraz etmedi. Elimde kamera goruntuleri var borularin icini gosteren. Raporda diyorki can ve mal guvenligi icin degistirilmeli. Hicbir sey yapilmadi.

  • Kahvedesu  (19.09.24 13:11:43 ~ 13:12:29)
Avukatla görüşmen daha uygun olur. Süreci anlatırsa aklına yatar belki.

  • Topalordek  (19.09.24 13:43:14)
Avukatimla gorusuyorum zaten. 2 yildir hicbir sey olmadi. Sadece elimizde bir rapor var bu kadar. Bu bilirkisi raporuna gore orasini yaptiracak bir hukuk yok mu?

  • Kahvedesu  (19.09.24 13:47:41)
Hakimin müdahelesi olmadan o rapor ile hiçbir şey yaptıramazsınız kişi yaptırmazsa rızasıyla. Kısaca böyle söyleyeyim.

  • drako  (19.09.24 13:49:41)
Ben de onu diyorum. Hakimin mudahalesi nasil talep edilir? Bildiginiz bir sey varsa soylerseniz sevinirim. Belki avukatim bilmiyor ya da beni oyaliyor. Cunku 2 yildir degisen bir sey yok. Avukat telefon aciyor, yaptirin diyor, yaptirmiyorlar. Savciliga gitti. Olumsuz.

  • Kahvedesu  (19.09.24 13:55:24)
Dava açacaksınız başka türlü nasıl olabilir? Avukat olarak burada maalesef şu davayı açın da diyemeyeceğime göre? Sanırım beklentiniz bu.

  • drako  (19.09.24 14:04:42)
Onu demeniz de ucretli unutmusum evet.

  • Kahvedesu  (19.09.24 14:07:01)
konut sigortası yaptırın. en azından tekrar su basarsa cebinizden para çıkmaz sigortadan halledersiniz. sigortada apartmandan alır parasını.

  • my fault  (19.09.24 14:10:21)
@myfault, konut sigortasi var. Kendilerine rucu edilen parayi da odememisler. Sigortadan hukuk burosuna devredildi diye cevap geldi. Onemli olan tekrar olmamasi. Cunku evde biri olmazsa ev komple su doluyor.

  • Kahvedesu  (19.09.24 14:13:30 ~ 14:22:14)
İşin içinde bir avukat varsa kesin savsaklıyordur. Bu ülkede işini doğru düzgün yapan avukat görmedim.

Nasıl basit tamir işlerini evde kendimiz yapmayı öğreniyorsak, dilekçe yazıp dava açmayı da öğrenmemiz gerekiyor.
  • respect  (19.09.24 14:54:50 ~ 14:55:43)
Yanlış bir şey yapmamak için avukata başvurdum.

  • Kahvedesu  (19.09.24 17:20:19)
Bu kadar uzun sürmesi normal değil, tabi ki türlü şey var bunu geciktirmesi mümkün olan. Madem bilirkişi raporu var, kendiniz yaptırıp sonra bedeli neden yönetime rücu etme yoluna gitmediniz, en azından bir yol alınırdı bir şekilde

  • sanguine  (19.09.24 21:06:40)
@Sanguine, sorun alt dairedenin ortak ana giderinde. Biz bir müdahalede bulunamıyoruz. Alttaki de umursamıyor. Şöyle örnek vereyim. Siz ikinci kattasınız, birinci kat mutfak ortak ana gideri tıkanıyor, su oraya gidemediği için sizin dairenizden çıkıyor.

  • Kahvedesu  (19.09.24 22:01:05 ~ 22:02:22)