Ayağım kırılmış farketmedim

Malum “kırık olsa duramazsın kırık değildir” lafına aldanıp 20 gündür kırık ayakla geziyormuşum ahdkdhsj.
Baya da ağrı yapıyordu şu an hafif geçme aşamasında.

Doktor travmatik bir şey yaşamalısın durduk yere kırılmaz dedi ama ben ne oldu da kırıldı hatırlamıyorum. Hiç başınıza geldi mi acaba durduk yere ayak kırılması? Halbuki uzun süredir kalsiyum hapı da kullanıyordum.
Bir gün öyle yolda yürürken çıt diye kırıldı.

Neden olabilir ya doktor inanmadı durduk yere olduğuna. Benim de kafama takıldı çıtır çıtır kırılacak mı yani kemiklerim.

7 yaşındaydım birinci sınıfın yazında salıncaktan düştüm, başımı da vurmuşum o esnada. Herkes başımla ilgilendi ben kolum da acıyor dedim ama herhalde kanayan bir başa kanalize oldukları için çok önemsemediler. 2 3 gün gezdim o kolla, havaya kaldırmaya çalıştığımda acıyordu sadece biraz ama dayanılmaz değildi ki günlük hayatıma devam etmişim. En son babam ben gece uyurken yanıma gelmiş bakmaya, kırık olan kolumun üzerine dönmeye çalışıp ah diyip diğer tarafa sağlam olanın üzerine dönmüşüm. Bu kız uydurmuyor bişi var diyip doktora götürmüşler sağolsun. İki yerinden kırılmış. 6. Sınıfta da el bileğimi kırdım onu da zedeledim zannetmiştim yine birkaç gün sonra doktora gittik. Kırığın aman aman bir acısı yok bence "kırık olsa duramazsın" tabiri bazı insanlar için geçerli değil ya da.

Anoreksik insanların durduk yere kemiklerinin kırıldığını biliyorum sadece ama sende öyle bir durum yoktur. Acaba uykunda falan ters Bi şekilde yataktan düştün de uyku sersemi geri çıktın hatırlamıyor musun?
  • kullanicadi  (19.09.24 08:02:49 ~ 08:03:31)
Benim de benzer bir durumum oldu, üzerine düştüğüm kolumu incittiğimi düşündü herkes (doktor dahil) elastik bir bandajla sarıldı kolum, baya ağrıyordu. Ben de "ağrı olması normalse normaldir" deyip önemsemeyen bir insanım. Her neyse, o zaman okulun bando takımındaydım. 30 Ağustos olması gerekti, zafer alayı vardı. Elimde bando ziliyle kolumu dengeleyip ağrıyı minimuma indirerek zilleri vura vura yürüyordum (o şeyler de ağır oluyor o yaşa göre) Her neyse, bi an kolum dirseğimle bileğimin ortasından hiç bükülmemesi gereken bir yerden bükülüverdi :D Baya dışa doğru açıldı kolum :D Ufak bir hamleyle düzeltip devam etmiştim kimse fark etmeden. Zili daha yavaş vurdum, birkaç dk "o neydi öyle" diye düşündüm. Hayatıma devam ettim, kendi kendine düzeldi :D

Yani sözün özü evet, ağrı bazı insanlar için "katlanılmaz" olmayabiliyor sanırım. Ancak nerenin kırıldığı da önemlidir heralde.
  • akhenaten  (19.09.24 08:20:26 ~ 08:22:12)
Otel havuzunda kaydıraktan kayarken ayak tarak kemiğimi kırmıştım, çok fena sızlıyordu ama doktora geç kaldım, kırığın üstü bombe yapıp çoktan kaynamıştı.

insan ayağını kırıp farketmez mi, farketmiyormuş :)
  • kimlanbu  (19.09.24 08:52:26)
kırık değil çıkıktır o.

  • Yourcousinmarvinberry  (19.09.24 08:56:08)
Stres kırığı tam olarak bu şekilde olur.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (19.09.24 11:19:38)
İyi bir dahiliye doktoru ne olur olmaz kan değerlerinize baksa iyi olur

  • master of ceremonies  (19.09.24 13:46:15)