Yazıcı önerisi

ilkokul 1.sınıf için yazıcı alınacak ama önerebileceğiniz model marka var mı?

Kartuşu doldurulabilir olursa daha iyi olur

İhtiyaçlarınızı ve ne kadar kullanacağınızı bilmediğim için marka model öneremem ama şöyle bir yöntem önerebilirim:

Marka-model üzerinden gitmeyin, paranız çöp olabilir. Onun yerine, ihtiyaçlarınızı belirleyin.

Bütçeniz nedir?
Siyah beyaz yeterli mi yoksa renkli mi istiyorsunuz?
Tarayıcı olacak mı?
Fotokopi çekecek misiniz?
Tarayıcı ve fotokopi ihtiyacınız olacaksa çoklu işlem yapmak için kağıt tepsisi istiyor musunuz?
Ayda ortalama ne kadar çıktı alacaksınız?

Bu gibi sorular çoğaltılabilir. Orijinal kartuş/tonerler aşırı pahalı olduğu için, sizin de ifade ettiğiniz gibi doldurulabilir alternatiflere yönelmeniz gerekli.

Bunun için de, sorularınızı hazırlayıp tercihen referansla bir kartuş/toner dolum işi yapan bir esnafa gidip bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı ifade edip bu bütçeye uygun doldurulabilir kartuşa/tonere sahip cihazları öğrenin. Bunu yaparken kartuş/toner ihtiyacınızı kendisinden karşılayacağınızı söyleyin. Düzgün bir esnafsa, size uygun cihazları önerip bir tanesini satacaktır zaten.

Bu arada, sık çıktı almayacaksanız lazer yazıcı (tonerli) almanızda yarar var çünkü mürekkepli (kartuşlu) yazıcılarda uzun aralıklarla çıktı almak imkansız zira mürekkep kanallarda kuruyor.
  • 10551037  (18.09.24 20:31:50)
Bilgilerinizin için çok teşekkür ederim hoca ile görüşelim ona göre ilerleyelim o zaman

  • horizon  (18.09.24 20:35:10)
Epson l3250. Bize bunu aldırdı öğretmen daha kullanıp memnun kaldığı için

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (18.09.24 21:38:04)
epson eco tank’lara bakın. ben de epey araştırdım ve bunda karar kıldım. bunlar kartuşlu değil, tanka mürekkep dolduruyorsunuz ve f/p oranı bayağı iyi.

  • sir gawain  (19.09.24 00:22:22)