amazon alışverişlerinde mesafeli satış sözleşmesi yok mu?

amazon türkiye üzerinden pazaryeri saracılığıyla satın aldığım bir ürünü iade etmek istediğimde red cevabı aldım. Aramızdaki uyuşmazlığı çözmek üzere Tüketici hakem heyetine başvurmaya karar verdim.

Buraya kadar her şey normal ancak hakem heyeti dosya açılabilmesi için benden "mesafeli satış sözleşmesi" istedi. sorun da burada başlıyor. Hepsiburda, n11, trendyol vs envai çeşit alışveriş sitesinden milyon tane alışveriş yapmış biri olarak her siparişimin altında yer alan siparişe ait satış sözleşmesine amazon'da ulaşamadım. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise "sistemlerinde böyle bir belge bulunmadığını, sadece ön bilgilendirme formu olduğunu" söylediler. Ön bilgilendirme formunda ise yaptığım alışverişe dair hiçbir şey yazmıyor, sadece yasal hakların yer aldığı standart bir belge. Benim istediğim ise "Satıcı, alıcı, alınan mal, ödeme yöntemi" vs bilgilerin yer aldığı "yaptığım alışverişe dair" bir sözleşmeydi.

Şimdi ben hakem heyetine bu ön bilgilendirme formu ile gitsem, kabul edilir mi?

ürünü sipariş verdikten sonra gelen sipariş onay maili işe yarar belki. orada mesafeli satış sözleşmesi gibi cayma hakkı falan yazıyor.

  • my fault  (18.09.24 10:30:50)
yalniz guzel detaymis bunu hic farketmemistim amazon'da simdi ben de baktim mail cok genel siparis detayinda sozlesme yok aslinda yapmasi da lazim cok tuhaf...

  • bay b  (18.09.24 16:18:00)