Yedek subaylıkta lojmanda kalma

erkek arkadaşım askerliğini 1 yıl yedek subay olarak yapacak. eve çıkması yasakmış ama nerede kalacağı belli de değil bir bilgi vermemişler.normalde lojmanda kalma şansımız varsa nikah yapmayı düşünüyoruz. ama bazıları diyor ki lojman vermeyebilirler konteynerlarda kalır. Bu sefer ben hem aniden evlenmiş hem de erkek arkadaşımla kalamamış olacağım. Bu konuda bilgisi olan var mı. askerlik yapacağı yer diyarbakır hava üs komutanlığı

Yok hocam niye yasak olsun eve çıkması ben de yedek subay olarak yaptım dışarıda evde kalıyordum
Emin ol lojman taliplisi o kadar çok oluyor ki yedek subaya yar etmezler

  • spacevan  (17.09.24 18:59:21)
Eve çıkmak yasak diyen sevgilin sanırım :)))

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (17.09.24 19:03:21)
Diyarbakır terör nedeniyle olağanüstü kabul edilen bir yer. Bunu dikkate almıyorsunuz. Eve çıkması yasak olabilir. Ben Samsun'da her hafta çarşı iznine çıktım. Kardeşim Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde şehrin merkezindeki cezaevinde çarşı iznine çıkamamış. Evlenmeniz yanlış bir karar olur.

  • arbre  (17.09.24 19:16:09)
yok oradaki diğer yedek subayın dediği bu şekilde, albay eve çıkmana izin vermez demiş :))

  • mordan  (17.09.24 19:16:29)
ben de yedek subaydım da evde kaldım. tabi askerlik yapılan yerin özel durumu sebebiyle evde kalma yasak olabilir.

askerlik yaptığım yerde hava üssü de vardı. oradaki arkadaşlar dediğiniz gibi konteynerde kalıyordu.

olmadı evi sizi tutarsınız. konteynerde kalır, size yatıya gelir.

yine sizin gibi bir arkadaşımız vardı. askerlik sürecinde evlensek mi diye kararsız kalmışlardı. askerlik bittikten sonra evlendi.

ama bence en temizi evlenmek ve bir yere yerleşmek için askerliğin bitmesini beklemek.
  • tabudeviren  (17.09.24 19:19:40 ~ 19:20:02)
@arbre erkek arkadaşımın da görev yeri Bağlar. Ama o veteriner hekim olarak görev yapacak. Bana dediği 8-5 memur gibi çalışacak olması bazı nöbetleri dışında. Ona da çarşı izni vermeme durumları var mı

  • mordan  (17.09.24 19:20:29)
Garnizondan uzak birliklerde, yer göstermek koşuluyla kışlada kalma zorunluluğu getirebilirler.

Bizde öyle bir şey yoktu sözü herkese emsal teşkil etmez. Her birliğin konumu, görevi farklı.

Boş lojman olma durumunda şartlı olarak verilebilir ancak çok düşük bir ihtimal.
  • Mirket  (17.09.24 19:28:47)
@tabudeviren maalesef ev tutmamız pek mümkün değil gibi. Eğer erkek arkadaşım benimle kalamayacaksa yalnız kalamam ve ekonomik olarak zor olur. Çünkü hiç gitmediğim bir yer Egeden Diyarbakıra gidicem sonuçta. Bir de orada iş bulmam gerekecek kendimi ona göre ayarlayacağım.

  • mordan  (17.09.24 19:29:32)
Belirsiz bir durum. Her şey olabilir. İstihbarat gelir (terör eylemi), operasyon başlar, izinler iptal edilebilir. O ihtimali de düşünmek gerekiyor.

  • arbre  (17.09.24 19:31:42)
Ben de yedek subay olarak yaptım mardinde, terörün bol olduğu yıllar. Eve çıkmamız yasaktı. Bunları düşünmüyorlar mı sanıyorsunuz.
Biz risk alarak kendimizi lojmanda kalıyor göstererek yine de eve çıkmıştık. Ama sağlam riskti o zamanlar şimdi nasıl bilmiyorum.
Ama askerde birlikte kalacaksınız diye de nikah yapmayın. Nöbeti olacak, geç çıkacak, denetleme vs. vs. Mümkünse 1 sene sabredin. Zaten meslekçi değilse 3 ay acemilik yapmıştır önünüzde 8-9 ay kalmıştır.
Bu arada lojman durumuna göre yer varsa tabiki kalabilirsiniz. Ama bunu oraya gidip yer durumunu öğrenmeden bilemeyeceksiniz. Mardinde yer vardı. Ama diyarbakır askeri olarak çok büyük ve kalabalık. Yer olamayabilir.
  • artci sarsinti  (17.09.24 22:31:50)
sevgilin de 'arbre' oluyor bu durumda :) istanbul'da konfor alanınızdan çıkmadan diyarbakır'ı münbiç veya erbil'in köyleri zannediyorsunuz. Diclekent'i görseniz aklınız gider. Hava birliği (orada 'alay' denir) bağlar'ın içinde değil. Yanında, devasa bir birlik ve oradan beslenen çok büyük bir ara mahalle var. Kimse korka korka, gizli gizli gidip gelmilor üsse. Vatandaş da biliyor asker olduğunu.
Sevgilin de gidip mal gibi, bağlar'dan ev tutmayacak heralde.
Affına sığınarak yazıyorum 'inanma s.. s..'
  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (18.09.24 08:05:16)
@abba cım ne diyorsun allah aşkına. bize askeriyeden söylenenler çerçevesinde bir şey soruyorum işte. evde kalamazsın demişler

  • mordan  (18.09.24 09:45:16)
yılın bitmesini bekle.

  • jamswety  (18.09.24 16:48:54)