İkinci el piyasası ne olmuş böyle ya

Bir şeyin sıfırını almaktansa İkinci el alışveriş yapmayı daha çok severim.

Telefon bakıyorum sıfırından 2 bin lira aşağısına satılıyor. Bilgisayar bakıyorum, sıfırını toplasam 5 taksitle 70k ya alabiliyorum. adam peşin 65 e satıyor. Hayır söyleyince de suçlu biz oluyoruz.

Bu nedir böyle ya? Siz ne düşünüyorsunuz var mı önerebileceğiniz site vs

yok. piyasa böyle işine gelirse.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (17.09.24 15:48:34)
saçmalık

fakat yeni olan bir şey değil ben kendimi bildim bileli böyle. fırsatını bulsalar (ki çip krizinde araba fiyatlarında görmüş olduk) sıfırından bile pahalıya satmaya çalışacak insanlar 2. el ürünleri.
  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (17.09.24 15:53:28)
Bu gordukleriniz genelde keriz avcisi veya pazarligi yuksekten acma niyetinde, daha bugun abimle konustuk 36 bin civarina macbook air aldi, ayni modeli 44 bine satmaya calisan var, canta ve mouse hediyeymis bilmem ne. Bunlarin sayisi cok fazla, gercek saticilarda rakamlar gorece yuksek olsa da makul rakamlara inerler, onlari bulmak lazim.

O bahsettiginiz 65 bine konmus bilgisayarin aynisini 50'ye koysaniz musteri zor bulunur emin olun.
  • mbond  (17.09.24 16:07:27)
İkinci el mal alıp hayvan gibi riske giriyorsun ama adamlar yenisiyle nerdeyse aynı fiyata satmaya çalışıyorlar. Üstelik bunu akülü yani hiç kullanılmasa bile ömrü azalan ürünlerde bile yapıyorlar.

  • parka  (17.09.24 16:42:13)
banayeni.com

  • jamswety  (17.09.24 18:23:55)
İkinci el piyasası ülkemizde şu şekilde: 70k lık ürüne 40k fiyat koyunca "kargoyu da ödersen 10k veririm" diyen alıcı adayları mesaj atıyor. Dolayısı ile sen 65k yazdığına bakma, 50k veren çıksa dakikasında satar.

  • cek  (17.09.24 21:34:58)
daha yeni elimdeki bir kamerayı 3'te 1 fiyatına sırf elimden çıksın nakit dönsün diye satışa koydum. gelen 2 sorudan biri neden ucuz? ))

Ben bu ikinci el piyasasını çözemedim.
  • koskoca kirpi  (17.09.24 22:45:36)
Ölücüleri alt etme yöntemi olarak bakmak lazım :) 1000 liraya satmak istediğim şeyi 1000'e koyarsam onu illa 700'e 800'e düşürürler 1.300-1.500 arası koyuyorum 1000 olur mu diyene satıyorum mesela :)

yüksek miktarlar için de aynı hesabı makası açarak düşünmek gerek. Ha cidden o fiyatlara da satmaya çalışan yok mu var. Onlar da ya aylarca bekliyor ya da mecbur fiyatı düşürüyor zaten belli bir süre sonra.
  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (18.09.24 00:08:20)
Bu işi yapan esnaf da çok alışveriş bağımlısı ev hanımı da. Ps5 baktım geçenlerde ikinci el. Dediğin gibi 2k ucuz sadece. Gamepad zaten 2,5k. Yıpranma payını hesaplayan yok. Sıfır almak daha mantıklı
Nadir de olsa uygun fiyata koyan birileri çıksa da 2.el işi yapan insanlar 5 saniyede bir f5 yaptığı için denk gelmez zaten bize. En güzeli taksitle alışveriş yapıp keyfine bakmak. İnsanların aptallık seviyesini ölçmek için güzel bir model olsa da işimiz bu değil.

  • hasmetizm 2046  (18.09.24 11:24:42)
yanıtlardan anladığım kadarıyla alan da satan da ahlaksız.

hiç kimse önce karşı taraf başlattı demesin
  • anadolu flamingosu  (18.09.24 13:09:49)