Kitap okuma süreniz

1. Her gün okuyor musunuz?

2. Kaç sayfa ya da dakika?

3. İşten eve gelince mi okuyorsunuz?

Benim kitap okuma şeklim biraz farklı. Ben, kitaba başlayıp mesela kesintisiz 1 saat okuyamam. Dikkatim hemen dağılıyor. Ben her saat başı 5-6 sayfa okuyorum. Mesela şimdi 5-6 sayfa okuyup, 1 saat sonra yine 5-6 sayfa şeklinde. Böyle olduğunda dikkatimi verebiliyorum. Her gün mutlaka okuyorum.

  • rock n roll  (17.09.24 14:07:26)
Benim dikkatim kolay kolay dağılmaz. Akıcı bir yazıysa kolaylıkla kendimi kaptırırım ve hızlı okurum. Haftada iki üç gün, her seferinde bir kaç yüz sayfa okurum.

  • gabe h coud  (17.09.24 14:23:24)
1- %95 okuyorum.
2-20-30 dakika işte kaç sayfa olursa artık.
3-Yatmadan önce okuyorum genellikle. Aslında bi rahatsızlığımdan ötürü yatmadan önce bi laç uyguluyorum. sol yanıma yatıyorum 20-30 dakika o ara okuyorum. bazen çok uykum oluyor o zaman okumuyorum.
  • high hopes of the sozluk  (17.09.24 14:31:23)
1) evet, çok acayip bir durum olmadığı sürece maksimum 2-3 gün ara veririm.

2) yaklaşık bir saat, duruma göre 30-60 sayfa arasında değişiyor. bazen 20'de kalır, bazen 100'ü bulur. biraz kitaba bağlı.

3) internetten çalışıyorum. gün içinde irili ufaklı pek çok boşluğum oluyor. o yüzden bu konuya net cevap veremem ama çocukluktan beri en çok keyif aldığım "okuma aralığı" kesinlike yatmadan öncesidir. saat 11-12 gibi 100 sayfa okuyup kafayı vurduğumda hem en güzel rüyaları görüyorum hem de sabah mutlu uyanıyorum.
  • mark greg sputnik  (17.09.24 14:33:38)
Okurum, okumadığım durumda eksiklik hissederim. Zaten mesleğim de sıkça okuma yapmamı gerektiren bir meslek.

Günluk bir sayı belirtemiyorum. Bazen 15 dakika, bazen 2 saat oluyor. Musaitliklik durumuma gore.

İşyerinde boslugum olduğunda da okuma yapabiliyordum. Evde de.
  • fraise  (17.09.24 14:54:21 ~ 15:08:34)
günlük rutinim yok. bazen üç ay elime kitap değmediği oluyor, bazen her gün iki üç saat okuduğum da oluyor.

şu aralar öğrendiğim dilde basit kitaplar okuyorum. her gece bir saat kadar. ana dilim olmadığı için yavaş gidiyor.
  • sir gawain  (17.09.24 15:07:59)
1) Okumaya çalışıyorum.

2) Uykum gelinceye kadar. Yaklaşık herhalde en az 30-40 sayfa.

3) Hayır, işten gelince zaten kafam dolu oluyor. Yatarken okuyorum.
  • drako  (17.09.24 15:15:48 ~ 15:16:06)
1) ekstrem bir durum yoksa her gün okurum
2) günlük hedefim 50 sayfa. ha, istikrar oluyor mu her gün, hayır:)
3) sabah güne başlamadan önce ve gece uyumadan önce tercih ettiğim zaman dilimi
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (17.09.24 16:11:51)
en son 12 sene önce kitap okudum galiba. o da edebiyat dersi içindi.

  • NowWeAreFree  (17.09.24 16:13:43)