Sizi küçük düşürmeye çalışan iş arkadaşına nasıl konum alırsınız?

İyi niyetli, saf, güleryüzlü davrandınız. Fakat topluluk içinde üzerinize oynamaya devam ediyor. Gayri resmî dalga geçer gibi sizin adınızla üzerinize konuşmalar yapmaya çalışıyor. Gevşek, rahat, lakayt bir tip.

Nasıl davranırsınız? Nasıl konum alırsınız? Şimdiden çok teşekkürler…

Tam olarak ne yaptiklarini daha berrak anlatirsan bir fikrim olabilir.

  • Yourcousinmarvinberry  (17.09.24 10:46:01)
Ben bu tür durumlarda hep aynı şeyi yapıyorum. Açıktan abartmadan tersleyip konuyu sen de hiç şakadan anlamıyorsun mevzusuna getirip evet şaka sevmem diyerek bağlıyorum.

Zaten bariz olduğu üzere şakanın konuyla alakası yok, bu tip insanlar zorda kalınca şaka yapıyoruz şurda demeye getiriyor lafı hemen.

Baştan el atmazsanız ilerde daha zor olur. Kavgaya, dalaşmaya gerek yok. Usulünce tersleyin sadece, hoşunuza gitmediğini açıkça gösterin.
  • akhenaten  (17.09.24 10:53:41 ~ 11:01:06)
Aynen ben de ters cevap veriyorum hoşuma gitmeyen bi şey söylendiğinde. Ya da mesela ben mutfakta dururken o sevmediğim kişi de mutfağa gelirse ben sohbetten kopup ortamı terk ediyorum anında. O geldiği için gittiğimi belli ediyorum. Ayrıca hiç özel bişi anlatmıyorum o kişiye, ofisteki diğer kişilerle sohbet edip onunla hiç konuşmuyorum sabah günaydın bile demiyorum. Çünkü neden art niyetli birine günaydın diyeyim? Beni sevmediğini ve arkamdan dedikodu yaptığını bildiğim birine selam dahi vermem.

  • turuncu tonlarda  (17.09.24 10:57:27)
niyeti gerçekten sizi küçük düşürmek mi bunu iyi anlayın. bazılarının tarzı oluyor bu, doğal olarak o kişinin üslubu ve sizin geçmiş yaralarınız buluşunca ona karşı bileniyorsunuz.

o kişiyle başetmek yerine neden bu hissi yaşadığınıza odaklanın.

sert tepki verirseniz artı kötü niyetliyse kudurukluğu artacak. ama bozulduğunuz hissini vermeden ehhehe pek komikmiş yaparak sadece sıkıcı olduğu hissini siz ona yaşatırsanız başınız selamete erer inşAllah.
  • geveze yazar  (17.09.24 11:08:06 ~ 11:10:12)
siz de dalga geçer gibi espriler yapın, çirkef olun. ciddileşirse sen de alınganmışsın deyin. anca öyle empati yaparlar. her insan nazik, saygılı davranılmayı hak etmiyor.

  • piranase  (17.09.24 17:48:15 ~ 17:51:43)
Uygun fırsat çıkana kadar gelen topları göğsümde yumuşatıp yan pas çalışırım. Fırsatını bulduğumda ise küçük düşürürüm. Sonra toplanamadan tekrar üstüne giderim.

  • nawar  (17.09.24 18:09:01)
Ona kucuk suprizler hazirla

  • Zetnikov  (18.09.24 09:52:13)