Beyaz Yaka İşi Dışında İşler

Selamlar,

Şimdi ben uzun bir süredir beyaz yakalı olarak (20.yılımdayım) çalışıyorum.Günün sonunda mesleğim dışında bir işe neden yapamıyorum diye düşünmeye başladım.Emekli olamayacağım ortada...15 yılım felan var.Kafadan emekli beyaz yaka ne iş yapabilir? Düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum.

Not: Datça da kafe açmak felan ütopik bana...

işe dönüştürebileceğiniz bir ilgi alanınız veya hobiniz var mı?

beyaz yaka ama hangi sektör? kendi sektörünüz ile ilgili malzeme alım satımı yapabilir misiniz?

beyaz yaka o kadar geniş bir yelpaze ki, halkla ilişkiler de beyaz yaka yazılımcı da beyaz yaka.

becerileriniz bilmeden bu soruya sağlıklı cevap zor. cevap kafe açtan ileri gitmez..
  • nwnd  (16.09.24 13:46:27)
Beyaz yakalılar sürekli böyle sorular sorarlar dünyanın en kolay en risksiz en az ütopik en kazançlı işini saatlerce anlatsan bile bir kulp bulup finalde hiçbirini asla yapmazlar. Onlar arada böyle romantik hayaller kurup sonra bir bahaneyle vazgeçmeyi severler sadece. O yüzden size de bu yolu izlemenizi tavsiye ederim. Bir kaç fikri okuyup bahane bulup masanıza geri dönün.

  • alimcgraw  (16.09.24 13:57:57)
abi neden tr de cafe açmak insanların hayali ben anlamıyorum. işletmecilik kadar zor bir meslek yok bu dünyada.

  • koela  (16.09.24 14:13:00)
Yanlış anlamayın ana bu sorunuzun cevabını sağlıklı bulmak için ücretli mentörlük almanız gerekiyor sizi hiç tanımayan kişiler damacana bayii aç dese ne kadar işe yarar bir cevap olabilir burada. 20 senelik tecrübeli bir insanın yeteneği nedir vs bilmeden işsiz adam muamelesi yapmak mantıklı değil en sağlıklı tavsiyem profesyonel mentor bulun.

  • titanic kemancısı  (16.09.24 15:09:09 ~ 15:09:33)
Arkadaşa ücretsiz olarak mentorlugun kralını yaparız da burda bu sorulara yüz defa cevap verdik. Bir kişi bile ne teşekkür etti ne harekete geçip bişey yapti. O yüzden artık kimseye zaman emek bilgi paylasmak gelmiyor içimden. Bu sözlük ve duyurunun nasıl bir büyüsü varsa burada herkes klavyede cesur reel hayatta korkak ve bahaneci oluyor. Şuana kadar en az 50 arkadaşıma iş kurup hayatını değiştirdim ama burada bir tek kişiyi bir tek seye ikna edemezsin.

  • deer hunter  (16.09.24 15:23:00)
öncelikle sabit giderlerinizi belirleyin.
ilgi alanınıza giren remote işlere bakın.
yatırım yapmadan temsilcilik alabileceğiniz ürünler varsa satış düşünün.

emeklilikten sonra tersane sahibi olan insanlar var tanıdığım.
her şey mümkün.
  • mhm  (16.09.24 17:13:59)