Sözlükteki aktrollerin amacı ne?

Kendi kendilerine başlık açıyor, organize şekilde entry giriyorlar. Kalan herkes bunlardan tiksiniyor, troll olduklarına bilerek ya dalga geçiyor ya küfrediyor. Bunların nefret köpürtmek, kutuplaşmayı artırmak dışında dışında ne amacı var tam olarak? Karşı taraftan kimi düşüncesinden vazgeçtirip kendi doğrularına ikna edebiliyorlar mesela? Twitter'dakiler de aynı şekilde. Başkalarını saçma cümlelerle sinir krizine sürükleyelim misyonu bu kadar planlı, organize ve büyük meblağlarda paraların harcandığı bir iş için yetersiz değil mi?

Z kuşağı internet üzerinden yapılacak her türlü manipülasyona AHaber izleyen 70+ dayılar kadar açık. Yeterince konuşup üstüne 2-3 edit yapınca ikna olmayanın da aklında "acaba?" oluşuyor. Sosyal medyada 2008 öncesi dönemi öven ve muhalif kanatta yer alanlar nasıl çıktı ortaya? CHP, İyi Parti, Zafer üzerinde dönen muhalif kaynaklı nefret ifadeleri ve saldırılar birden peydahlanmıyor.

Sosyal medyadaki başı açık, dekolte fotoğraflı sahte twitter hesaplarının sürekli "rte'nin de hataları var ama..." muhalifi fake paylaşımlar yapması ile birlikte incelemek lazım. Yeterli sayıda fake hesaptan paylaşılıp tutan 3 edit ile Vahdettinsever tweet ve entry doldurursun. Fahrettin, aldığı paranın karşılığında AKP tarafından istenilen hizmeti veren tek AKP'li olabilir.
  • nawar  (15.09.24 15:06:16)
Goebbels demiş ki:

Yeterince büyük bir yalan söylerseniz ve bunu tekrarlamaya devam ederseniz, insanlar sonunda buna inanmaya başlayacaktır. Yalan, yalnızca Devlet insanları yalanın politik, ekonomik ve/veya askeri sonuçlarından koruyabildiği sürece sürdürülebilir. Bu nedenle Devletin muhalefeti bastırmak için tüm güçlerini kullanması hayati önem taşır, çünkü gerçek yalanın ölümcül düşmanıdır ve dolayısıyla, gerçek Devletin en büyük düşmanıdır.

Konu şurada detaylı şekilde anlatılıyor.

en.wikipedia.org
  • Mirket  (15.09.24 15:47:13)
algı yaratmak, maaşlı parazitler işte.

  • NowWeAreFree  (15.09.24 15:47:19)
Sözlükte pirom aşağı, pirom yukarı dolaşanlar muharrem ince'nin seçmenini bile aktroll ilan etmişlerdi, sonra kılıçtar istifa etsin diye toplantı ve gösteri düzenlediler. Bunlar 21 yıldır yaşadığınız travmalara karşı geliştirdiğiniz bir coping mekanizması. 27 mayıs'ı desteklemeyen, 12 eylül'ü, 28 şubat'ı ve ergenekoncuları desteklemeyen herkes sizin gözünüzde aktroll. Yetmez ama evetçiler aktroll, liberaller aktroll, seçim ortağınız saadet partililer bile aktroll. Bir tek siz troll değilsiniz. En güzel entryleri siz atıyorsunuz, en güzel tweetler sizde, en güzel soruları bile siz soruyorsunuz. Bir tek size sinirlenmiyor, bakıp bakıp ibret almıyorlar.

  • Mehmettheslim  (15.09.24 16:23:30 ~ 16:33:44)
@Mehmettheslim

Kardeş seni burada adam yerine koyan bile yok, ısrarla ve inatla hala yazman gözlerimi yaşartıyor. Yazdıklarını okumuyoruz, şansını başka mecralarda dene.
  • morca  (15.09.24 16:31:11)
Biri de damlamış buraya hemen:)

  • nothing in my way  (15.09.24 16:48:21)
valla az once gordum ben de bu trollun ilk sorularini hemen kanitladi diger insanlari.

@morca size donersek, "iki taraf da ayni ya" algisi yaratmak ilk hedeflerinden biri. amaclari akp'ye oy kazandirmak degil, secmeni sandiga gitmemeye itmek.
  • aguen  (15.09.24 17:16:22)
Onlar çeşitli akp vakıflarında istihdam edilen veya el altından devlet kadrolarına sokulan kişiler. Ülkenin ekonomik durumu ve bu kişlerin düşük profilinden ötürü iş bulmaları imkansız. O yüzden akp ile bütünleşerek hayatta kalmaya çalışıyorlar. Bizim bir tanıdık bunlardan.. bir devlet işine aldılar bunu. Akp giderse biz ne yaparız diye korkuyorlar.

  • ferenc  (15.09.24 17:40:46 ~ 17:41:24)
Benim de merak ettiğim konu bu.
Şurada toplasan elli kişi falanız.hiçbir şeye etkimiz yok yahu, salın bizi.

  • parka  (16.09.24 00:48:57)
Aktrollerin amaci yekpare bir muhalefet soyleminin gorunur olmamasi.

  • turkuaz  (16.09.24 02:14:53)
Dedikleri gibi, bir yalanı uzun bir süre atarsanız inanan sayısı artacaktır.

gezi parkı eylemleri olduğu yıllarda -iktidar dahil- kimse buna terör eylemi demiyordu. en fazla "çapulcu" falan diyorlardı. ancak aktroller yıllarca bu kişilerin terörist olduğunu yazıp çizdi. şimdi baktığın zaman yeni nesil gezi parkı eylemlerine katılanları terörist olarak anıyor. görev tamamlandı işte.
  • jangbogo  (16.09.24 02:53:54)