incel,red,blackpill vs.

son zamanlarda çevrede ve sosyal medyada bu tür şeyleri çok duymaya başladım bazılarının bu akım mı her neyse buna kapıldığını görüyorum. sanki kim daha acımasız olacak yarışı içinde gibiler herkesten şüphe duyuyorlar, herkese öfekeliler.
misal adam kızdan hoşlanmış kız karşılık vermiş sevgililik vs olmuş sonra birlikte olmuşlar; o kız düzgün olsaydı evlenmeden birlikte olmazdı deyip kızı eliyorlar , sonra başka bir kız giriyor hayatlarına o kızla misal sevgili oluyor kız kurallarım var evlenmeden birliktelik olmaz deyince bu sefer de yok yüksek değer erkek , alfa olsaydı karşısında tamam derdi ,bak gördün mü? diye bu sefer de bakıyorlar olaya.
sosyal medyaya bakıyorum; market değeri falan belirlemişler yok efendim 25'i geçtiyse olmaz (sanki leonarda di capriolar) yok o kızın prime time'i geçti falan diye ciddi ciddi terimler üretilen bir akım oluşmuş durumda nedir bunların olayı?

-hemen niye bana kızdınız çevremde iki arkadaştan duydum dedim tüm çevrem mi böyle dedim, sosyal medyada yaygın da olunca fikrinizi sordum.

Ben bunları sadece sosyal medyada dikkat çekmeye çalışan ergenler arasında görüyorum, çoğu klavye delikanlısı. Çevrende cinselliğini yeni keşfetmiş erkek heyacanında ama mağarasından henüz çıkamamış ve çıkmaya da niyeti olmayan, toksik düşüncelere sahip bu kadar çok ''arkadaş'' varsa dön bir kendini sorgula çünkü normal değil. Bu abuk ve sosyal hayatta yeri olmayan, kadın düşmanı tipler niye bizim etrafımızda hiç yok? Bizimkiler niye hiç bu akımsı düşünce sellerine kapılmıyor? Bir de arkadaşım diyeceğim bunlara... Peh!

  • potasyum bebek  (13.09.24 21:12:17)
Bir de bunların olayı ne diye sormuşsun. Sence ne bunların olayı, altta yatan ama eylemlerini asla aklamayan travmaları, amaçları? Biraz hayata karışın allasen, insandan bu kadar anlamamazlık da olmaz. 18 yaşındaysan sorun yok elbette.

  • potasyum bebek  (13.09.24 21:13:49)
sayın potasyum bebek , şaka mı yapıyorsunuz iyi misiniz? okuduğunuzu idrak etme güçlüğü mü yaşıyorsunuz çevremdeki iki arkadaştan bu akıma ilgi duyduklarını ama sosyal medyada çokça yaygın olunca, tehlikeli bulduğum bu konuyu merak ettim ve burada bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların fikrini almak istedim neye bu kadar sinirlendiniz anlamak güç?

  • ercu cozer  (13.09.24 21:16:37)
arkadaşların latent gayler ve kadınların kolayca ulaşabildikleri erkeklere kendileri ulaşamadıkları için öfkeliler. toplumun onlara dedikleri gibi kadınlarla birlikte olduklarında mutlu olamıyorlar ve kendilerine bakmak yerine kadınları suçluyorlar. çünkü özünde hiçbiri kadınlara cinsel çekim hissetmiyor. taptıkları maskülen erkeklerle kendileri değil kadınlar beraber olabildiği için kıskançlıktan deliriyorlar. gereğinden fazla maskülenlik takıntılarını düşünürsen sen de bu gerçeği anlarsın.

bunu bil ve ona göre yanında tut bu tipleri. red pill zart zort pillcilerin alayının olayı bu.
  • titanyum22  (13.09.24 21:33:36 ~ 21:35:18)
Kendi sosyal beceriksizliklerini kadınlara yükleyip "erkek" oldukları için her şeyi (özellikle de kadınları) hak ettiklerini düşünen bir grup izansız bunlar. Dünyaya dair görüşleri inanılmaz çarpık ve toy.

  • playing star again  (13.09.24 21:43:53)
Redpilcilerin söylemlerinde ters bisi yok. Tabii üzerine alinip, gerilmek baska.

Bütün bu akimlar sonuçta bir seylerin antitezi olarak dogmus. Yani feminizmi mesru görüyorsan redpili de mesru görmelisin. Tipki komünizmin oldugu yerde kapitalizmi gördügün gibi.

isimlere takilmamak lazim. 100 sene evvel "siyasal islam" diye bir tanim yoktu mesela ama bugün var, ortada olan bir sorunu özetlemek için dogmus bir ifade.
  • Yourcousinmarvinberry  (14.09.24 00:17:45)
bugüne kadar bir feministin feminizm adı altında erkek öldürmüşlüğü yok. ama red pilciler dünyanın dört bir tarafında terör estiriyor, avusturalya ve ülkemizdeki konular gibi.

feminizmle red pillin alakası yok. red pill kadınları komple insan altı görürken feminizm eşitlik istiyor. ama tabii ayrıcalıklı olmaya alışanlar eşitlik istemi söz konusu olduğunda bunu negatif ayrımcılık olarak görürler. tarih örneklerle dolu. red pilci asalaklar toplumun sivilceleridir ve elbet kendi kendilerini patlatarak ortadan kaybolacaklar.
  • titanyum22  (14.09.24 00:21:17)
Bu aslinda biyolojinin bi disa vurumu. Tabiki %1 lik kesimin kamcilamasiyla buraya evrilen oldu. %1 ellerino ovusturuyo siz de boyle bos seylerle vakit kaybediyorsunuz. Mulksuzlestirme devam ettikce toplum daha da ayriscak

  • lapaz  (14.09.24 02:18:37)
Kisaca bu konu gundem olmamali bile. Asil gundem hala 40 saat calisiyor olmamiz olmali

  • lapaz  (14.09.24 02:19:29)
redpill'i feminizmle eşdeğer görmek ve aynı oranda meşruluk beklemek komikmiş. fjhgjfds.

teorisi mary wallstonecraft gibi filozoflar tarafından geliştirilmiş, kadınların eşit koşullarda çalışması, oy kullanması ve eğitim hakkına sahip olması gibi temel insani konuları dert edinmiş, kökeni fransız devrimi'nin cinsiyetçiliğine dek uzanan, edebiyatta virginia woolf'ların, mary Shelley'lerin temsil ettiği koskoca akademik bir düşünce akımını lisede çıkma teklif ettiği kızdan ret yiyip sinirlenmiş götü boklu iki ergenin çocukça fikirleriyle bir tutmak, kuantum fiziğiyle düz dünya teorisini bir tutmaktan farksız.

biz eskiden böyle tiplere badak der geçerdik. ya da abazan. şimdi yok beta, yok sigma, yok incel, internette canı sıkılan ergen terim uyduruyor ve havalı kelimeler kullanınca kendini ortaya teori atmış sayarak dünyadan saygınlık bekliyor. bana göre antisosyal çocukların birbirini gazlamasından öte bir şey değil. ciddiye dahi almıyorum. açık iki kitap okuyun, film izleyin, gezin, hobi edinin, sosyalleşin, hayata karışın. sevgiliniz de olur, kadın arkadaşlarınız da. yaşamak, sevişmek, üremek vs. bu kadar zor ve karmaşık şeyler değil lan.
  • sir gawain  (14.09.24 04:34:50 ~ 04:38:35)
Açıkçası bu akımları o kadar saçma ya da masum bulmuyorum. Ergenlik döneminde ya da bunun hemen sonrasında bir erkeğin karşı cinsle iletişimde sorun yaşaması, kız arkadaşının olmaması, haliyle de bunun kişiyi olumsuz etkilemesi normal. Ancak analog dünyada bunlar hem kısıtlı kalıyor hem de o kişi bir süre sonra kendine bir çıkış yolu buluyor, karşı cinsle ilişkileri de normal bir seviyeye geliyordu. Şimdi bu durum sosyal medya sağolsun hem daha şiddetli yaşanıyor hem de bu durumdaki erkekler kendilerini farklı sosyal alanlara yöneltmek yerine bizzat bu ekosistemin içinde kalıyorlar. Bu akımlar onlara belli bir aidiyet ve grup bilinci verip onları nefretle besliyor. Yukardakilerin amacı her zaman olduğu gibi para kazanmak; kanalıma üye olun alfalık öğrenin, benim kursumu alın size kadınları nasıl köpek yapacağınızı öğreteyim hede hödö... İşin kötüsü bu durum teorik bir kadın düşmanlığında da kalmıyor; bu arkadaşların zihni bu teorilere o kadar teşne ki, o saatten sonra bunları herhangi bir başka radikal ideolojiye devşirmek ve şiddet eylemlerine teşvik etmek de zor olmuyor.

  • salihdt  (14.09.24 05:49:08)
Salihdt +1
Hepimiz bu salaklarin geçtiği yollardan geçtik de kendimize ideoloji aramadik "gizlar bana nisen bahmiyir" aciklamak için. Su akti yolunu buldu.
Hayatımda duyduğum en malca olaylardan birkaçı bu akımlar. Kizlar bana bakmiyor, o zaman bunu ideolojik olarak aciklayayim...
  • logisticsmanager  (14.09.24 10:46:06)
Ben çok seviyorum bu akımları çünkü cahil erkek popülasyonumuzu bir şekilde normal insanlardan ayrıştırmak gerekiyordu bu akımlar sayesinde çok kolaylaştı kim salak kim değilin tespiti.

  • Bir ben var benden şurada  (14.09.24 10:55:20)
averaj kadin cinsellige de duygusal iliskiye de kolay ulasabilirken averaj erkek kolay kolay ulasamaz. cunku kadinlar erkekte statuye bakar. yani fakir ve cirkin bir erkegin red pill'ci olmaktan baska sansi kalmiyor.

bence kadinlar statu sahibi erkeklere yanastiklarini kabul etmek istemiyorlar cunku kendilerini satmis gibi hissediyorlar bilinc altinda. ama durum budur. red pill'ci erkekler de olumsuz bir durum yasiyorlar ve bunun nedenlerini cozumlemeye calisiyorlar.

siddet eylemlerinden haberim yok. siddetin hicbir turlusu mesru olamaz. ama bildigim kadariyla red pill de kadin-erkek iliskileri hakkinda bir aciklamadir. cidden bilmiyorum siddet eylemi yapiyorlar mi nasil yapiyorlar.
  • antikadimag  (14.09.24 20:08:35 ~ 20:08:50)
kadınlar statü sahibi erkeklere mi bakıyor yoksa tas kafalı beş parasız serserilere mi bir karar verin? red pilci düşük cins işine geldiği gibi genelleme yapar durur. daha şu soruya tutarlı cevap veremez.

kadınlar statü sahibi erkeklere bakıyorsa bu kadar fakir adam niye bekar değil? kadınlar niye beraber oluyor bu adamlarla?? sorunun kendilerinde olduğunı kabul etmemek için kadınlara genelleme yaparlar. dünyadaki hapishanelerin %96sını erkekler oluştururken bir kadın "erkekler şiddet yanlısıdır" diyince "sen öylesini seçmişsin, genelleme yapma" derler. 3 yaşında beyni yeni gelişen çocuk bile buradaki tutarsızlığı görebilirama kendileri göremez.
  • titanyum22  (14.09.24 20:48:34 ~ 20:49:08)
@ttitanyum; o tas kafali serseriler kendi toplumlarinda statuye sahip. esenler'de, bagcilar'da phd'li adamlarin statu sahibi oldugunu dusunmuyorsunuz degil mi? oralarda serseriler guclu oluyor. fakir semtlerde milletin gidip serserilere yanasmasi da bundan. daha elit semtlerde olay marka giyinenlere, ve luks araba sahiplerine kayar.

her kadin gordugu erkekler icerisinde secebildigi en yuksek statuye sahip olani secer. bu yuzden rock sarkicilarinin yuzbinlerce kadin hayrani oluyor konserlerde. taylor swift'in cildiran erkek hayranlari yok mesela. ama rammstein konserlerinde konser sonrasi sectikleri hayranlariyla sevisiyor.

yani bence bunlar cok basit gercekler ama kadinlar genelde cok kisisel algiliyor bunlari. bazi hakikatleri reddetmek cok zor olmamali. erkekler de fiziksel olarak cekici olan kadinlara duser mesela. istisnalar kaideyi bozmaz.

kendi hayatimdan bir ornek vereyim. flortlestigimiz ama disarida bir seyler icme seviyesine gelemedigimiz amerikali hatun, sehrin gol manzarali en luks binasina tasindigimdaki bir seyler icme davetime, kahveyi bosver ben sarap alip direkt sana geleyim diye cevap vermisti. yani bunlari gordukten yasadiktan sonra bu red pill olaylarina hak vermemek biraz zor. ama fakir, gucsuz erkegi kim takar seyine, burada da lincleniyor gariplerim :)
  • antikadimag  (14.09.24 21:35:17 ~ 21:36:46)
Amerika’dan ithal şeyler hepsi. Hipegami, kadın kişisine talebin her zaman çok olması gibi şeyler de haklı noktalara değinseler bile çözüm yolları son derece canice vahşi sosyopat ve adice.

İncellerin topluma kazandırılabileceğine inanmıyorum köyden kız bulmayı - onların deyimi- bile kızın yokluktan kendileriyle olacağını söyleyen alt beyinli yaratıklar.

Redpillcilerin ezik olduğunu düşünüyorum.
  • Hallegadola  (15.09.24 00:45:58)