Avukata devredilen borç

50 bin lira borcum vardı dosya masrafları ile 70 bine çıkarmışlar.

Avukat ile konuştum, pazartesiye kadar tek seferde ödeyin diyor fakat o kadar ödemeye imkanım yok. Nasıl bir yol izleyeyim ödeme için, icraya giderse nasıl olur?

eğer ki ödeme gücün varsa taahhütname imzala ama taahhüt imzaladıktan sonra borcu ödememen halinde ceza infaz kurumuna girme durumun söz konusu olabilir.

senin yerinde olsam, öncelikli olarak bir avukata danışırım. avukata para veremem dersen şayet daha çok paran gideceğine de emin olabilirsin.

avukatın zaten gerekli işlemleri yapıp nasıl bir yol izlemen gerektiğini söyleyecektir.
  • jesues  (13.09.24 16:16:36)
Abi benim bildiğim avukat bu mecradaki son nokta, normalde seninle anlaşma yapmak isterse yapabilir ama yapmıyorsa ya ödeyeceksin ya da icraya gidilir ama icra olayları nasıl olur bilmiyorum. Geçmiş olsun.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (13.09.24 16:17:06)
İcraya giderse öncelikle banka hesaplarınıza bloke ve e-haciz gelir. eviniz ve aracınız varsa hak mahrumiyeti eklenir. borcu varlıklarınızdan tahsil edemezlerse maaşınızın 1/4 üne haciz uygulanır. işveren her ay maaşın 1/4'ünü icra dairesine yatırır borç bitene kadar.

  • mustafakesekci  (13.09.24 16:59:57)
durumu biraz zorla, elde satılabilecekleri sat kurtul.
Bir 3-4 ay eve kapan.
sonraki seneye de bırakma.
  • diyecevaplandı  (13.09.24 18:54:24)