Kaza ve kasko sorusu

Sıfır aracım vardı 6 aylık. Gece birisi şoför kapısına çarpmış, baya göçertmiș, kimin yaptığını bulamadım. Arabada kasko var (sompo). Yetkili servise gittim, kapı değişir dedi, minimum 50bin hasar çıkarmış. Sanayiye gittim, on bin liraya boyarım tertemiz yaparım dedi. Acaba sanayi olmayan ama yetkili servis de olmayan, iyi bir servise (nereye) boyatsam nasıl olur? Ya da direkt kapı değişsin mi? Değişen takıntım yok ama kasko şirketi seneye fiyatı çok artırmasın. Tabi gerekmiyorsa da kapı değişmesin. Konum İstanbul

Aaracın garantisi yok mu?

  • respect  (12.09.24 11:49:09)
kapı değiştirme cebinden yaptır. ama güvenlik kamerası varsa emniyete git şikayetçi ol.

  • mikahakkinen  (12.09.24 11:57:12)
Foto paylaşın bakalım burdan.

50 bin az değil. Ancak kurtarılamayacak gibiyse bol foto çekip arşive atın. Değer kaybı yaşayacaksınız aracınızı satarken, bunun kurtuluşu yok gibi.
  • artci sarsinti  (12.09.24 11:59:25)
Garantinin konuyla ilgisini tam anlamadım. Arıza yok ki, kaza var.

Şuna benziyor benim durum:
encrypted-tbn0.gstatic.com
  • kanepeee  (12.09.24 12:08:19)
yırtık yoksa tamir edip devam. değişen olunca olay büyüdükçe büyüyor satarken. başka bir yerde kaskodan veya cebinizden farketmez, yaptırın geçin eğer resimdeki gibiyse.

  • artci sarsinti  (12.09.24 12:35:49 ~ 12:36:45)
şu değişen takıntısını anlamıyorum. orjinaliyle değiştirmek varken niye işlem yaptırıp onarmaya çalışıyorsunuz. satarkende durumu fotoğraflarıyla gösterirsiniz.
tabi en başta polis çağırıp tutanak tutturmak lazımdı.
kasko zaten böyle durumlar için yok mu. verin sigortaya yetkili servisinde değişsin. zaten onlar araştırma yaparlar ardındanda değer kaydı açmaya çalışırsınız.
  • my fault  (12.09.24 12:36:24)
Nerede tamir ettireyim, İstanbulda tavsiyeniz var mı? RS Servis iyidir diyorlar ama çok olumsuz yorum da var

  • kanepeee  (12.09.24 12:47:26)
Hocam geçmiş olsun. Belli ki bu konulardan çok anlamıyorsun, çevrende de ilgilenecek kimse yok. O yüzden git yetkili servise kaskodan yaptır geç.

Kasko-sigorta fiyatları her yıl o kadar fazla artıyor ki hasarsızlık indirimlerinin çok anlamı kalmadı. Zaten 15-20 bine kasko yapıyorlar. Hasar olsa da olmasa da seneye 30 bini bulur bunlar.
  • nickini vermek istemeyen uye  (12.09.24 13:10:46)
Pendik Özlem Oto da iyi iş çıkarır görüşebilirsinz

  • atom karincanin torunu  (12.09.24 13:57:51)