Nasıl fatura kesebilirim?

merhabalar

danışmanlık firmam var ve fatura kesmem gerekiyor. danışmanlıkta faturalar farklı kesiliyormuş. e fatura e imza birşeyler dendi ama hiçbir şey anlamadım muhasebeci biraz yaşlı ve anlamıyor. yardımcı olabilir misiniz?

N alaka, e arşiv mi e fatura mi öğrenin kayıt olun vs oradan keseceksiniz şifreyle

  • topkapiaksaray  (11.09.24 23:34:00)
Muhasebeciniz anlamıyor değil anlatamıyor olabilir. Biraz daha detay vermelisin

  • benaslindayohum  (12.09.24 00:49:11)
1 ay önce şahıs şirketim açıldı, hemen anlatıyorum.

E-devlette "e-imza" için anlaşmalı firmaları buluyorsunuz ve randevu alarak o şirkete gidip 1 / 2 veya 3 yıllık paket seçerek e-imza alıyorsunuz.

(Ben egüven firmasından 3 yıllık aldım, ücretini ödedim, aktivasyonunu yaptım. Bilgisayarınızla giderseniz firma sizin bilgisayarınıza e-imza flashdiskinin kurulumunu da yapıyor ayrıca. Eve gönderin derseniz gereksiz ücretler ödersiniz, hiç gerek yok).

E-imzanızı aldıktan sonra 2 yönteminiz var fatura kesmek için.
1. Ücretsiz olan devletin kendi sistemi GİB (ebelge gib). Fakat bu sistemi kullanmanız için mutlaka bir Windows bilgisayarınızın olması gerekiyor çünkü sistem tamamen Java. Ayrıca her fatura keserken e-imza flashdiskinizi takıp tanımlama yapmanız gerekiyor. Uğraştırıcı ancak bedava...
2. Ücretli olan entegrasyon sistemleri. Her birinin kendi bir sistemi var, burada dikkat edeceğiniz şey size kaç kontör sağladıkları (100 / 10000), devreden kontörlerinizi sakladıkları (örn; bu yıl 200 kullandınız, kalan 800 seneye devrediyor mu yoksa yanıyor mu?).

Ben Mac kullandığım için entegrasyon sistemi satın aldım, şu anda Nilvera kullanıyorum ve aaaaaşırı kolay. Kendi muhasebecimi de şifre vermeden kullanıcı olarak tanımladım, istediği zaman sisteme girip makbuzlarımı görebiliyor.

Sistem aranırken Turmob'un Luca'sını aradım ve satışta bir bıkkın teyze var evlerden uzak... EDM'yi aradım asla açmadılar ancak Nilvera anında her şeyi bana anlatarak, uzaktan erişimle bana her şeyi tarif ederek destek oldular.

Başka sorunuz?
  • charbiel  (12.09.24 13:20:46)