Kahve Sorusu

Bugün taze kahve çekirdekleriyle övünen 3.dalga kahvecimin Haziran ayında kavrulmuş çekirdek gönderdiğini farkettim (Ağustos sonunda almıştım) Ben mi abartıyorum yoksa kazıklanmış mıyım? Önerebileceğiniz internetten satış yapan kahveci ve az kavrulmuş çekirdek varsa teşekkür edilir.

Kazıklanmak demeyelim ama hoş olmamış bence çünkü bu tarz yerlerin esas olayı zaten taze kavrulması. Ha benim aldığım pakette mesela sipariş verdiğim gün yazıyordu ama adam paketi önceden kavuruyordur etiketi o gün basıyordur %100 emin olamayız tabi 2 aydan çok bir zarar çıkmaz bence tadını çıkarın derim.

En son aldığım çekirdek kahve rossmann indiriminden Laudatio Barista Crema aldım yumuşak içimli olarak kremamsı bir tadı var çok beğendim.
Ekşicilerin öve öve bitiremediği sanalbaharat.com’u denedim hızlı ve sorunsuz teslimat oldu.
Sipariş olarak Honduras ve Etiyopya yirgacheffe denedim honduras aşırı meyvemsi yani herkes sevmez biraz kirazımsı gibi asidik tadı baskın ama sert değil yani riskli bence, herkes sevmeyebilir ama değişik ve orijinal bir tat kesinlikle. Etiyopya klasik ve güzeldi.
  • titanic kemancısı  (10.09.24 16:19:34 ~ 16:20:24)
Nereden aldın?
Valfli paketse ve iyi kapanmışsa çok sorun olmaz, zaten 10-20 gün degassing süresi beklenmeli kavurum sonrası.

Boxx, coffee department, kafein kültürden yıllardır alırım, kavurum tarihinden hiç sorun yaşamadım.
  • Bruce  (10.09.24 16:30:29)
@Bruce
Petra'dan aldım. Uzun zamandır da oradan alıyordum, ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. Valfli paket evet. Benimkinde 2 ay süre :)

  • Bluesque  (10.09.24 17:14:14)
Petra bana göre kazık ve overrated, Petra'dan daha iyi kavurucular var, onlara yönelin.

  • say something loving  (10.09.24 18:55:23)