Araç içi kamera önerisi

Merhaba,

Aracım için bir kamera almayı planlıyorum. Bilgi ve tecrübelerinizden faydalanabilirsem çok sevinirim.

Çoğunluk incelemelerde 70mai görüyorum ama çok versiyonu var gibi. En optimal modeli hangisidir? Veya Xiaomi dışında önereceğiniz kamera var mı? Park modu olursa iyi olur ve mümkün olduğunca geniş açılı olmasını istiyorum.

Bir de aracım Skoda Octavia ve usb veya çakmak soketi yok. Yalnız c tupe soket var. Kutu içeriğinden direk orijinal c type kablosu çıkan kamera var mı?

Öneriler için şimdiden çok teşekkürler

bende de 70mai var ama kablo kısmı için ttec c type minik kablo dönüştürücü ile çözmüştüm sorunu o kısmı yazayım dedim. Benim aracımda da c type var ancak çıkan kablo c type değildi ttec marka minik bir aparat var onunla kullanıyorum.

www.mediamarkt.com.tr

Park modu için sigorta kutusuna bağlatmanız gerekiyor ben onu tercih etmedim ama bilginiz olsun diye yazayım dedim. Tavsiyem hem ön hem de ark görüşlü olanlardan alın almışken.

Benim kullandığım kamera şu çok memnunum ama arka görüş yok, sd kartı kendiniz almanız gerekiyor samsung almıştım kaliteli olsun diye.

www.teknosa.com

Ses kaydı var birisi küfür ederse vs çok net duyulur.
  • titanic kemancısı  (10.09.24 12:26:58 ~ 12:39:12)
Sizin versiyonun açısı 130 derece görünüyor. Çekimlerden memnun musunuz? 180 derece acılı olanlar da var. C type için aparat kullanmak sağlıklı mı sizce? İllaki bir oynama veya temassızlık olur gibi geliyor bana.

  • en bi orijinal  (10.09.24 12:58:03)
Benim dönüştürücü sürekli takılı ve oraya telefon vs koymuyorum zaten o yüzden hiç sorun olmadı şu ana dek, kesintisiz kayıt ediyor. Çok geniş açıyla alıyor ama tamamen yanı göstermez ancak araç ilerlerken yanından geçtiğin araçları ve pozisyonu kayıt ediyor yani görüş alanına ve giren tali yoldan giren araç çarpsa kesin alıyor ama arka köşeden çarparsa kayıt etmez benim kamerada. Bu yüzden bunun bir üst modelleri var arka görüş alanlar onlar daha iyi bence, yine de aracın gidişi ve gürültü vs çarpma sesi çok rahat kayıt ettiği için her türlü pozisyon kanıtı oluyor bir nevi. Arkadan çarpıp aradan kaçsa mesela plaka kayıt etmemiş olur bu senaryoda. Ön taraf çok net ama. Çekimler çok net ben memnunum bazen güneş açısına göre parlama olabiliyor ama video kayıtlarında ışık ayalanırsa görmek istediğini yakalarsınız onunla da (plaka vs). Yine de hazır karar vermişken 180 derece ve arka görüşü de içeren bir kamera alın bence.

  • titanic kemancısı  (10.09.24 13:05:47 ~ 13:07:20)
Viofo var bende a129 pro duo olması lazım. Wifi paylaşımı bozulunca irtibata geçtim, ta Çin'e gönderdim yenisiyle ücretsiz değişim yaptılar. Ben oldukça memnunum

  • mirty  (10.09.24 13:21:18)
70 mai a400 e baktım ona alacak gibiyim.

  • mikahakkinen  (10.09.24 13:36:52)
70 mai var bende de memnunum. araç park halindeyken de kayıt etmesi için çift kameralı sistemler var ama onlara akü bağlantısı ekstra kablolar bilmem ne bir sürü ıvır zıvır lazım. arabayı 2 gün çalıştırmasan akü bitecek vs...ben hiç giremedim o topa.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (10.09.24 13:58:52)
70mai ön arka kamera kullanıyorum memnunum

  • kondansator  (10.09.24 18:25:29)
@kondansator 70mai’nin hangi versiyonu?

  • en bi orijinal  (10.09.24 18:51:42)