kabin boy bagajda nasıl sıvılar taşınabilir?

ilk defa "yalnızca kabin boy" bagaj hakkı ile uçacağım. genelde parfümdür, deodorant'tır büyük bagajda verirdim ama kafam ciddi manada karışık. geçen gün çantamdaki suyu bile "ya için ya atalım" diyip aldılar.

şimdi benim 100 ml'lik parfüm, normal bir deodorant ve minik şişede şampuanım olacak. bunları kabin boy bagajda alacaklar mı? almayacaklarsa bu insanlar nasıl parfüm deodorant götürüyorlar yanlarında?

her biri maksimum 100ml'lik paketler olmak üzere toplam 1 litre sıvı (yasaklı olanlar hariç tabi) taşıyabilirsiniz. hatta kurala göre bu sıvıların hepsi şeffaf bir poşet içinde topluca olmalı ama ona pek takılmıyorlar artık. şişenin hacmi 100ml'den fazla içinde 100ml veya daha az sıvı var diyelim o zaman yine el konuyor. arada yoğunluktan ya da yorgunluktan mı bilmiyorum artık çok takılmadıkları da oluyor. bir defa unuttuğum bir defa da denemek için çantamı içinde kutu kolayla soktum xraya bir şey diyen olmadı. %90'ında affetmiyorlar ama.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (10.09.24 10:01:15)
100ml kuralina uyacak boyutta urunler mevcut. Ya havalimanindan ya da seyahate cikmadan once alabilirsiniz. Ya da kendiniz hazirlayin. Ama kullandiginiz sise vs 100ml hacimli oldugunu acikca yazsin uzerinde. Yoksa guvenlik "bu 100ml den fazla" derse ikna edemezsiniz.

  • parcxerox  (10.09.24 12:41:54)
tum sivilarin hepsi sadece "BIR" saydam posette olmali seklinde kural var. Bazi hava alanlarinda cok dikkat ediyorlar. Ben bu kurala normalde hic dikkat etmiyordum, fazla sikismasin diye 2 saydam posete falan boluyordum ama Stansted'de problem oldu, her yolcunun sadece 1 saydam poset hakki var sivi icin diye bik bik ettiler, sivilarin hepsini tek posete sigdir dediler, sigdiramadim. Sirf seyahat icin ozel aldigim 100ml'lik Gilette tras kopugunu atmak zorunda kalmistim. Dis macunu, roll on, parfum, sampuan, tras kolonyasi, tras kopugu, lens solusyonu, gunes kremi nasil sigsin ufacik posete anasini satayim, sacma sapan kurallar

  • freedonia  (10.09.24 13:06:00 ~ 13:11:22)