Bedelli Askerlik Sevk Belgesi

Merhabalar, Eylül 2024 döneminde bedelli olarak askerliğimi tamamlayacağım. MSB'nin sitesinde Eylül celp dönemi için sevk tarihi 19 eylül 2024 olarak gözüküyor, bu tarihten 10 gün önce de sevk belgemi alabiliyormuşum. Sorum şu:

10 eylül 2024 tarihinde sevk kağıdımı almak için işlemleri başlatırsam, 19 eylül 2024 tarihi öncesine askere almaları gibi bir durum olacak mıdır? Sevk belgemi son dakikaya bırakmadan almak istiyorum şehir dışındayım dolayısıyla 18 eylülden önce askere gidemem, erken askere alma durumu varsa geç müracaat edeceğim, teşekkürler.

öyle bir durum yok ister 10'unda al ister 19'unda hiçbir şeyi etkilemiyor. giriş yapacağın tarih değişmez.

  • floydian  (09.09.24 20:16:04)
hayır sevk belgesinin teslim tarihi ile alakası yok. hatta 21 veya 22'sinde teslim olacaksın, yol izni sebebi ile.

  • NowWeAreFree  (09.09.24 21:09:57)
floydian +1

giriş tarihi ancak senin kütükte kayıtlı olduğun yer ile askere gideceğin yer arasındaki uzaklığa göre değişiyor.

atıyorum benim için kütük izmir askerlik yerim amasya olsun. bu durumda 21 eylül cumartesi günü benim teslim olmam gerekirken senin için bu pazar da olabilir. ama ikimizde cuma veya cumartesi günü bile giriş yapabiliriz istersek. tabi bir kaç gün fazla askerlik yapmış oluruz :)
  • ezkaza  (10.09.24 08:18:55)