Faizde 1milyon TL

Param euro hesabında öylece yatıyor. TL'ye çevirsam 1 milyon yapıyor. TL'ye çevirip faiz alsam 35k TL yani ayda ortalama 1000 euro getirir. Bu haliyle ben aptallık mı yapıyorum? Parayı vadesiz euro hesabında öylece yatırarak? siz olsanız ne yapardınız?

Ben euro’yu bozup faize koysam o gün euro 3 lira artar diye korkar bozamam. Murphy rules

  • her giriste sifresini unutan adam  (09.09.24 01:15:42)
Soru ve cevaplar şaka degilse elbette hisse yoğun fon alirdim

  • deer hunter  (09.09.24 02:01:04)
aptallik degil, sizin yaptiginizi yapan bir suru yerli yabanci var. ozellikle dovizin yatay kaldigi zamanda dolar bazli %40 uzeri getiri verdi TL faizi. ama bireysellerin makastan dolayi biraz zarari, sonrasinda sattigi fiyatin ustune ciktiginda ayni miktarda euro alamama ihtimali olunca bunlari iyi dusunmek lazim.

buna alternatif doviz bazli serbest fonlar var onlara da bakabilirsiniz risk almak istemiyorsaniz. serbest fon alabilmek icin de bankaniz araciligiyla nitelikli yatirimci tanimlamasi yaptirmaniz gerekir.

@deer hunter bence saka degil, soruyu soran risksiz bir getirinin pesinde bence cok bilgisi de yoksa hisse yogun fona yonlendirmek faydasina olmayabilir.
  • bay b  (09.09.24 09:22:54)
Aptallik mi olur bilmiyorum ama sunu unutmamak da fayda var. Bu tur bedava kazanc gibi gorunen seylerin omru cok uzun olmuyor, ruzgarin yonu her an degisebiliyor. Ben faiz isine girmezdim ozellikle bu noktadan sonra.

  • mbond  (09.09.24 10:22:17)
Faiz oranları gayet iyi. En az 4-5 ay daha bu şekilde gideceğini ön görülüyor. Ben olsam faizi seçerdim. Karar sizindir elbette.

  • HellKeePer  (09.09.24 10:22:45)
Risk düzeyi az riskli olan fonlar da bir seçenek olabilir.

  • encokbenisevinnolur  (09.09.24 11:22:11)
para piyasası fonları daha mantıklı. hareket kabiliyetiniz normal mevduattan daha fazla. al sat.

  • merkep gibi adam  (09.09.24 11:35:06)