Tenisin evrimi

Profesyonel tenis ile ilgili;
1.son 15 seneye bakıldığında maçların seyir zevki azaldı mı yoksa arttı mı?
2.tamamen baseline'a dönük maçları eğlenceli buluyor musunuz
3.Güce dayalı mı tekniğe dayalı mı oyun stili daha eğlenceli?
4.Eskiye göre rekabet artı mı?
5.Double maçları izliyor musunuz?
6.Favori oyuncunuz kim?

teşekkürler

1- 15 sene öncesine dair fikrim yok.
2- hayır. yalnızca baseline maçları aşırı sıkıcı.
3- teknik.
4- hayır.
5- hayır
6- all time federer, şu an alcaraz.
  • ilgeru  (08.09.24 22:00:33)
1) Nadal ve Federer'in sahneden çekilmesi pek yaramadı. Djoko'yu zaten hiç sevmem o yüzden pek izlemiyorum artık. Alcaraz dışında pek tutunan da olmuyor

2) Arada bir fileye gitmek lazım

3) Nadalcıyım ama spor teknik için izlenir ya

4) Djoko da sahneden çekilince erkekler tenisi ne aşamaya gelecek merak ediyorum, Alcaraz dominasyon kurabilir ya da son 10 senedeki kadınlar tenisi gibi olabilir.

5) Hiç izlemedim

6) Nadal. Şu ankilerden Djoko'yla oynayan kimse o
  • nundu  (08.09.24 22:00:39)
1.son 25 seneye baktığımda maçların seyir zevki azaldı
2.olabilir
3.ikiside
4.hayır
5.hayır
6.federer

daha dün gece erkekler finalini izledim, gerçekten 5-10 puan dışında sıkıcıydı.
90 ların sonundan 2005' e kadar daha rekabetçiydi. sonra federer, nadal, joko arasında geçti, 20 yılı kapattılar, kendi aralarındaki maçlar süper olsada genel olarak rekabeti bitirdiler.
  • ravenudon  (09.09.24 10:50:50)