30 yaşından sonra kilo zayıflık

bazı insanlar 33-34 yaşından sonra daha kaslı kilolu hal alırken bazıları spor yapmasa bile zayıflıyor. gençliğinde kiloluysa yaşlandıkca zayıflayan insanlar hasta falan mı oluyorlar yoksa genetik mi. bazı insanlarda var evlendikten sonra spor yapmasa bile genişliyor kas yapıp şişiyor ilginç geliyor.

ben zayıflayan pek görmedim çevremde spor diyet yapmadan. şeker hastaları genelde kilo veriyor istemeden. bir de sigraya falan başlamış olabilirler.

  • archmeister8  (07.09.24 09:47:41)
spor-diyet olmadan zayıflayana çok denk gelmedim. ya da çok ağır işi olacak vb.
diyet spor ile zar zor veriyorum şu an

  • kondansator  (07.09.24 09:54:13)
Bro evliliğin kas alımına bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, senin dediğin bildiğin şişmanlık.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (07.09.24 10:16:21)
ben çok zayıfladım ama psikolojik, genetikle alakası yok.

  • deartheodosia  (07.09.24 10:35:24)
Hayat düzenlerinin değişmesinden kaynaklı olabilir, depresyonu ve hormonları düzelmiştir mesela sürekli yemiyordur, sağlıklı beslenme ve spora başlamıştır vs vs bir sürü etken olabilir. 50’den sonra genel olarak yağlanma görülür ama bu da hormonal bir süreç.

  • titanic kemancısı  (07.09.24 11:30:20)
Bazı insanlar 30 yaşından sonra yaş da başını almış gitmiş, ne yapsam da bu süreci yavaşlatsam diye kendini spora veriyor. Gençken zayıf kalmak kolay metabolizma güçlü oluyor genelde, 30 lu yaşlardan sonra bir baktım ki azıcık kendimi dışarıda yemeye versem hemen fark ediliyor.

Bir de instagramda bazı yeme içme, tadını deniyorum, bunları yiyorum hesapları var, 22 23 yaşında genç insanlar. İster istemez kendimi "Yemen onu guzum, o çok sağlıksız" diyen teyzeler gibi hissediyorum. Instant noodle çok seviyorlar, dışarıda da sürekli pizza hamburger çıtır tavuk üçlüsü. İnsan yaş alınca biraz daha sebzeye, ev yemeğine, dışarıda yiyecekse de Fast food değil Fine dining e evriliyor.
  • kullanicadi  (07.09.24 13:41:50 ~ 13:42:16)
insan gencken vucudu sagliksizligi tolere edebiliyor. belirli bir yastan sonra hareketlerine, yediklerine dikkat etmen gerekiyor yoksa gelsin saglik problemleri.

mesela ben 32 yasindan sonra sirt problemlerim yuzunden spor yapmaya, mide problemlerim yuzunden yediklerime dikkat etmeye basladim. diger turlusu sikinti cunku.
  • antikadimag  (07.09.24 17:49:19)
Tarif ettiğin insan modeli benim.

Şu an 20'li yaşlarımdan tam 13 kilo daha zayıf durumdayım. Kısa bir zaman içerisinde olmadı bu tabii ama yıllar içerisinde birer ikişer gitti o 13 kilo. Kilo vermek için özel bir çabam olmadı.

Düzenli spor falan yapmıyorum. Üzüntü, stresten dolayı kilo kaybettiğim bir özel dönemim de olmadı. Şeker, hipertiroidi gibi kilo kaybettiren hastalığım yok, rutin kan tahlillerimde de bir sıkıntı yok. Genetik herhalde.
  • Berck  (07.09.24 18:05:45)
Ben 35'ten sonra 6 pack bile yaptim. Bacaklarim yirmili yaslarima gore daha az agirlikla calismama ragmen daha cok gelisti. Gogus ve kol icin cok salondaki unili cocuklardan iltifat aliyorum. Haftada 5 aksam 2 saat calisarak ve gunde 200 gram protein tuketerek oldu. Herseyden onemlisi kendimi iyi hissediyorum.

Surekli sekerli gida, alkol tuketen, yemeyi icmeyi seven, hareketsiz arkadaslarim da var. Koca gotlu, gobekli adamlara donduler.

Ozellikle 40 yasindan sonra yeme ve hareketsiz yasam aliskanliklarinin etkisini vucudun daha az tolere ediyor.
  • thetruenorthstrongandfree  (07.09.24 19:45:24 ~ 19:45:53)