G.Saraylılara Osimhen üzerinden bir tercih sorusu

GS, santrforda Osimhen-Icardi gibi dehşet bir şey yakaladı, ki yedekte de Batshuayi gibi kalbürüstü bir santrfor var. Ama orta saha, kanat gibi önemli eksiklerini de gideremedi. Avrupa kadrosu bu şekilde olacak. Bana göre terlik lazımken gittik muhteşem bir ceket aldık.

GS taraftarı olan arkadaşlara bir soru: Tercih hakkınız olsa hangisini seçerdiniz?

1. Osimhen-Icardi hayal ötesi bir şey oldu. Osimhen geldi ya; kanat ve orta saha gelmese de olur, bir şekilde idare edilir.

2. Osimhen gelmeseydi ama kanat, orta saha alsaydık.

-osimhen 1 yil burada takilip gidecek. hayal kuracak bi sey yok.
-icardi ilk sezonundan uzak. su anki haliyle burak yilmaz gibi.
-sl'de en kolay rakip cikmis ona bile elenmisiz.
-ama iyi ama kotu takima puan katkisi saglayan kerem gitmis.
-mertens'in son yili.

1 transferle oyle senin kadar heyecanlanacak bisey gormuyorum.

ama soruna cevap vereyim.

2/ kanat ve orta saha alsaydin
  • buenosdias  (06.09.24 14:56:57 ~ 14:58:46)
Osimhenin gelişi diğer transferleri yapmaya engel olmadı, sonradan açıklanana göre limit var. Ki kanat ve orta sahaya 3 aydır ihtiyaç var, son güne kalması facia zaten.

Mevcut ekibin alacağı kanat orta sahaya da güvenemediğim için ben Osimhenin gelişini tercih ederdim. Çünkü eldeki kadroyla ocağa kadar idare edilir. Apo-nelson-sanchez üçlüsüne sol kanat bek olarak jakobs montajı, ortayı sara kerem toreyra ve kaan rotasyonu ile çevirmek, sağda barış jelert rotasyonu, icardi gelene kadar mertens osimhen, gelince icardi osimhen.

Evet gs tayfası başkana biat etmez hatada ses çıkarır, evet 3 aydır düzgün bir 8 alamadık ama oldu bitti. Osimhen gelmese bunlar çözülmeyecekti, gelenler de tutmayabilirdi. Osimhen de tutmayabilir ama tutmasın.

Onur erdem'in örneği çok güzel. Metallica, dua lipa, Rihanna artık türüne göre kimse piyasadaki en baba müzisyen grup; tr'de 3 konsere vericek İstanbul İzmir Ankara. 10 milyon euro verip getirir misin ?
Spordaki muadilini alıp 30 maç diyar diyar gezdireceksin millete izleteceksin. İşin şov ve reklam kısmı için bu para hiçbişey.
  • Bruce  (06.09.24 15:02:41)
Ekşi Sözlük'de bir galatasaraylı taraftar, kanat dizilişinden vazgeçtiğini yazmıştı. Bundan dolayı Zaha, Kerem T., Tete'yi saldılar, Ziyech'i salmaya çalıştılar.

Şimdi diyecekseniz, orta saha transferi yok. Evet orta saha transferi yok.
  • put it in your appropriate place  (06.09.24 15:07:38)
bence atanın ve tutanın iyi olacak. o yüzden osimhen'in gelmesine sevindim. 1 kere gelirsin gol atarsın. orta sahada hiç öyle kötü değil. şişirme kadroları sevmiyorum böyle az oyuncu olması daha iyi bence. ayrıca beşiktaş ve fenerbahcenin de yedek kadrosuna bakarsın onlarda da eksikler oldugunu görürsün.

  • sizofren06  (06.09.24 15:09:24)
Ben Beşiktaşlıyım da bu Osimhen sürecinde sosyal medyada gördüğüm bir Fatih Terim anısı var buna cuk uyan.

GS'nin stoper aradığı bir dönemde yönetim tam hedef stoperle masadayken bir anda Drogba fırsatı oluyor. Yönetimdekiker de Terim'i arıyor, hocam napalım stoper alıcaz ya da Drogba diye. Terim de s*kayım stopere diyor masadan kalkıp Drogba'ya gidiyorlar :D

Yani özne Beşiktaş olsa Osimhen yerine eksiklerin tamamlanmasını seçerdim de GS'de bu yıldız transferleri daha iyi tutuyor. Falcao hariç pek patlayan yıldız hatırlamıyorum ben ama GSli arkadaşlar daha iyi bilir tabii
  • nundu  (06.09.24 15:17:20 ~ 16:23:00)

  • archmeister8  (06.09.24 15:21:11)
galatasaray taraftarı değilim ama alayı ambele oldu. çünkü icardiden çok memnunlar her anlamda. osimhen gelip icardiyi küstürürse korkusu var hepsinde. hepside içinden neden orta saha transferi yok diye sinir oluyordur. osimhen 6 ay sonra bir premierlig takımına gider.

  • mikahakkinen  (06.09.24 15:47:36)
Osimhen muhteşem bir isim, buna söyleyecek bir şey yok ama ocak ayında Galatasaray'ın tapusunu verseniz Osimhen'i Türkiye'de tutamazsınız, anlaşması da zaten ocak ayında gelebilecek potansiyel transfer teklifleri değerlendirebileceği şekilde yapılmış, yarım sezon alınacak performans için geri kalan bölgeler feda edilmeli mi çok emin olamıyorum. Şunu unutmayalım Osimhen Avrupa'da transfer dönemi bittiği ve kendi takımı da lig listesini federasyonuna verdiğinden oynayamadığı için mecburen Türkiye'ye geldi, bu engeller ortadan kalkınca Osimhen'in yine de Türkiye'de kalacağını düşünmek hayalcilik olur, ortada 100 milyon Euro'luk bir futbolcu var.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (06.09.24 15:50:23)
galatasaray'da oyunun değişmesi gerektiği bir süredir belliydi. 2. senaryo olsaydı hem aynı formasyon ve oyun sürüne sürüne devam edecek hem de kriz hali daha da büyüyecekti. hocanın sezonu çıkarması mümkün değildi.

osimhen hamlesi bir diziliş değiştirme hamlesi olduğundan hem hocanın kötü gidişata karşı ısrarcı olmayıp aksiyon alabildiğini gösterdi hem de taraftar nezdinde tekrar heyecan yarattı.

en iyi ihtimalden çok uzak tabii ama ben 1. senaryodan memnunum.
  • brakgn  (06.09.24 16:29:15)
1.senaryodan uber memnunum.

ömrü hayatımızda muhtemelen hiçbirimiz bir daha bu değerde bir oyuncuyu bu ülkede göremeyeceğiz. türkiye ligine en prime en genç yaşta gelen en top transfer bana göre. şimdiye kadar icardi, hagi, alex tartışılırdı ama artık rekabet bitmiştir.

yese dahi atacak bir takım oldu galatasaray. adam tek başına kaç kadro değerinde :) taraftar olarak heyecanlı
  • baldan kaymak  (06.09.24 16:53:27)
İstediğin kadar iyi forvet olsun forvetin arkasını besleyemedikten sonra ne fayda. GS bu kadroyla çok gol de atar çok gol de yer.

Osimhen transferi öncesi 2 transfere GS kadrosu hazırken Osimhen gibi ihtiyacın olmayan bir oyuncu aldın üstüne Zaha ve Kerem'i gönderdin, Ziyech de gitmek üzere. Şu anda GS'nin en az 4 oyuncuya ihtiyacı var. Üstelik Icardi de olduğu için Okan hoca çift forvet oynatmak zorunda kaldı. Bu kadroya göre en mantıklı formasyon 3-5-2 gözüküyor, eğer bir de Osimhen'in formsuz dönemine denk gelirse GS bu sene çok zor bir sezon geçirecek.
  • telliahmet  (06.09.24 17:20:06)