Kobo Glo Hd Batarya değişimi (Bu Bataryayı nasıl bulurum)

2016 Yılı almış olduğum kitap okuyucuyu 2 yıldır kullanmayınca bataryası haliyle ölmüş galiba. Yeni bataryasını bulamadım. li-ion 1500 mah 3.7v . ama ebatları 83*50*2 mm yani çok ince.

Bu bataryaları şoklayabiliyormuyuz? veya ben bunu ankarada nerede bulacam internetten baktım. Bu ebatlarda bulamadım.

Örnek sitesi şu:

(bkz: https://tr.ifixit.com/Guide/Kobo+Glo+HD+eReader+Battery+Replacement/143903?srsltid=AfmBOor_Y4l7HQj5xg2BXyp2HoWpI2BS0dQBMIBWaoQJMzxrNdfJDoxO)

prnt.sc batarya bu.

Her türlü öneriye açığım.

birebir aynisi olmasina gerek yok, boyutlarini olcun en yakin (ama daha kucuk) bataryayi alip takabilirsiniz. boslugu da sunger gibi bir seyle doldurun saga sola carpmasin.

  • icim urperiyor  (06.09.24 11:01:46)
2 mm kalınlığında bulsam halledicem hocam ince bulamıyorum.

  • sakince  (06.09.24 11:03:05)
yanılmıyorsam bu tiplere ciklet pil deniyor. bu şekilde aramak yardımcı olabilir

  • kisa  (06.09.24 11:09:46)
Aynı kobo bende de var, pili iyice bitince ne yapacam diye düşününce araştırma yaptım, bunlar tablet bataryası, telefon tablet tamiri yapan bir elektronikçi uygun ebatlı bir batarya bulup takabilir

Örnek
www.efgbilgisayar.com

www.laptopadaptoru.net
  • grimavi  (06.09.24 11:16:30 ~ 11:20:26)
yeni duzenlemeyi tam bilmiyorum ama sizin is aliexpress gibi yurtdisi sitelerine de kalabilir. 2-3 euro falandir en fazla, gumruge takilmadan getirme sansiniz olabilir.

  • icim urperiyor  (06.09.24 11:37:34)
kadıköyde aydınlar ticaret var, kobonun hem satışını hem tamirini yapıyorlar. isterseniz bir arayın danışın

  • titanyum22  (06.09.24 11:57:45 ~ 11:57:55)
aliexpresse baktınız mı

  • adivar  (06.09.24 14:41:02)
aliexpress e baktım aynısı buldum. Ülkeye gönderim yapmıyor uyarısı verdi.

  • sakince  (06.09.24 14:45:20)
Yakın zaman önce benim de başıma ölmüş bir pil durumu geldi. Gönderim yok, ürün üretimden kalkmış.
Eminönü’nde Zaza Han’ın orada bir han var, 1. katında pilci var. Envai çeşit pil var, cihazı götürünce kendileri açıp cüzi bir miktar karşılığı değiştiriyorlar.
Olaki elinde yoksa sizi 50 mt. ilerideki bir mağazaya yönlendiriyorlar, pilinizi oradan alıp getirip verince montajını, lehimini yapıyorlar.

Boşuna uğraşmayın, gidin çözsünler.
  • tithousand  (07.09.24 10:28:03)