Yazlık alacak olsaniz

Silivri'de tripleks müstakil villa mi alirsiniz yoksa Marmaris'te 3+1 daire mi? İkamet İstanbul, boş zamanlarda gidilecek

Boş zamanım olsa "marmaris'e kadar kim gidecek?" derdim

  • prole  (06.09.24 07:32:14)
dairede yaşamanın nesinden keyif alıyorsunuz?

bahçeli bir villa. bermuda çimi ekiyorsun. kolay kolay kurumuyor. her dem yeşil. meyve ağaçları ekiyorsun. sonra karnın acıkınca çıkıp yiyorsun. erikler olmuş mudur diye merak ediyorsun, atlayıp gidiyorsun. madem para var. bahçıvan tutuyorsun.
boş zaman mı yok? kendi odanı kapatıp airbnb yapıyorsun.

bu devirde toprak önemli. bina değil. üzerinde bina olan toprak almanızı tavsiye derim ama tabi yaşam tarzınıza göre daire de isteyebilirsiniz.
  • janderzel zartanyan  (06.09.24 08:31:03)
Prole +1 Bos zamanlarda silivriye giderim.

Marmaris daha canli vs diye dusunuyorsun muhtelemen ama tatil yoreleri keko kayniyor. Burada zengin, okul okumus kekolardan bahsediyorum daha cok. Bi plaja gitsen igrenirsin.

Silivrideki evde bahceye atarim sezlongumu falan takilirim. Arada plaja gider donerim gene evime.
  • Kittie  (06.09.24 08:38:41)
Düzenli olarak işinize gidip geliyorsanız boş zamanlarınızda yazlığa gidecekseniz Marmaris 700-750km, uçakla da olsa gidip gelmek çok yorabilir. Ama Silivri öyle değil, cuma günü işten çıkınca hafta sonunu orada geçirebilirsiniz, her hafta sonu gitseniz yine de çok yormaz. Hem kendinize ait bir binanız olacak, belki biraz bahçesi olur, bahçe işleri yaparsınız, yalın ayak dolaşırsınız.

Diğer taraftan bir deprem meselesi var, Silivri deprem bölgesinde, villayı iyi kontrol ettirin. Geçenlerde bir haber okumuştum Çekmece'deydi galiba tam yerini bilmiyorum ama İstanbul'da bir yerdi, adamlar çok pahalı villalar yapıp satmışlar ama villaların temeli yokmuş, direkt toprak üzerine inşa etmişler.
  • lamborcini  (06.09.24 08:40:34)
Yazlık dediğin denize girilecek yerde olur, Silivri'de denize mi girilir?

  • Bruce  (06.09.24 08:42:08)
İş yeri Avrupa yakasındaysa Silivride de yaşayabilirsin. 50-60 km normal iş için.

Denize girilecekse Marmaris. Silivride denize girilmez. Hem Marmaris gibi yere tatile gitsen 100 binlik oluyorsun artık ve her sene katlanarak artıyor bu.

Marmaristen yazlık alırsan bir daha yaz tatili için para vermezsin öyle düşün.
  • Cesario  (06.09.24 09:09:47)
silivriyi yazlik degil ikinci ev gibi dusunurdum sık sık kaçmalık bir yere ihtiyaç varsa. marmarisi de pek sevmiyorum ama muğla'dır neticede. yazın gidip 1 ay 2 ay kalabileceksen makul

marmaris diyorum.:)
  • ala09  (06.09.24 11:21:17)
Didim'den müstakil villa alırdım sdfjg

Soruya cevap: arada sürekli kaçıp kafa dinlenebilecekse silivri ama sadece yaz ve deniz için kullanılacaksa marmaris
  • ananiyimioguz  (06.09.24 11:30:57)
sık sık gidilmeyip uzun kalinmayacaksa yakinda bir yerde bir daire. mustakilin bakimi sorunlu olabilir cunku. agaclara, bahceye bakmak lazim. izolasyona iyi bakmak lazim. yazlik yerlerde kanalizasyon problem olabiliyor ona dikkat etmek lazim. eger site icerisindeyse bir nebze daha rahat ama degilse sikinti bence.
arada kactiginiz yerin sorunlariyla ugrasmayin 2 gun icin.

arada kacmak icin marmaris cok uzak bence.
  • 65 derece  (06.09.24 12:16:20)
İkamet istanbul'sa ve boş zamanlar sıksa, Marmaris çok yorucu olur.

Marmaris yerine, milas - bodrum havalimanına 10-15 dakika mesafede yazlık siteler var. Kafana esti mi uçakla 1 saatte burdasin.
  • makbur  (06.09.24 12:57:49)
O kadar param olsa istanbula yakin cok guzel yerler var daha uygun marmaristen.

Uygun binyer ve bir de mesela eve havuz yaptirirsin kimseyle isinde olmaz kebap

Marmaris uzak kaliyor ama artisi yatirim olur degerlenir

Silivriyi tam bilmiyorum yorum yapamicam
  • Zetnikov  (06.09.24 14:34:02)