Bu istifçilik mi?

Arkadaşlar bir süredir eşyalara anlamalar yüklüyorum ve atmaya kıyamıyorum hem de ziyan oluyor diye üzülüyorum. Bir bira şişesi, bir bezelye konservesi ya da cips poşeti viski şişesi ne bileyim dondurma çubuğu atamıyorum. Nedense hep ziyan oluyor diye düşünüyorum ama tabii geri dönüşüm olsa atarım geri dönüşüm kültürü bizde yok maalesef.

Adres alalım belediye ekiplerini 3-4 ay sonra yollarız.

  • kimlanbu  (05.09.24 13:47:05)
TLC'deki çöp ev programlarını izlersen hemen hemen hepsi seninle kaygıları taşıyordu.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (05.09.24 13:47:56)
@Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet+1
Bezelye kutusu, cips poşeti ve dondurma çubuğuna ne gibi anlamlar yüklüyorsun? Bunlar hiçbir işine yaramaz at çöpe, bak evin çöp ev olur. Dondurma çubuğunu bedava çıktıysa atma sakın :)

  • rock n roll  (05.09.24 13:54:38)
Ekonomik kriz??? tetiklemis olabilir. Evet istifcilik :(

  • yuvarlanantencereninkapagi  (05.09.24 14:05:48)
bu psikolojik bir sorun.

  • mikahakkinen  (05.09.24 14:21:08)
Emin olun atınca rahatlayacaksiniz.
Cam vb farklı poşetlere atabilirsiniz farklı malzemelerden yapılanları ayırarak, onların çoğu geri dönüşüme gidiyor da resmi olarak değil, toplayıp merkezlere kiloyla satan insanlar var içiniz rahat olsun.

  • encokbenisevinnolur  (05.09.24 14:34:14)
simdilik degil; ama takintili ve zor insansan 20 yil sonra cop evlerin birinde itfaiye ile kurtarilan yalniz adam olma ihtimalin %60 falan.

  • buenosdias  (05.09.24 14:51:10)
evet

  • bay b  (05.09.24 15:11:38)
Geri dönüşüm kültürü edinip onları sınıflandırmak atabilirsin. Ben çok zevk alıyorum naylon ve plastikleri ayrı yere atmaktan. Kağıt karton başka yere, camlar başka yere, tenekeler metaller başka yere, piller zaten ortada, ıslak çöpleri de kompost yapma olayı var onun şartları var sanırım. Başka... Kumaş atıkları var zor birikirler ama bence çevreni buna teşvik edersen kumaşları bile ayrı atmaya başlayabilir.

Bunu dene. Çok iyi gelecek.

Deterjanlar kimyasallar ayrı mesele. Onlara gıcık oluyorum.
  • muhayyer divan  (05.09.24 22:59:17)
İstifçiliğe giden yola girmiş olabilirsiniz, dikkat edin.

  • 10551037  (06.09.24 01:11:10)
ovvv baski balata kokusu buraya kadar geldi..

  • cooperr  (06.09.24 01:41:53)