kartımdan çekilen parayla ilgili yapabileceğim başka bir şey var mı?

1 yıl önce, bir online eğitim sitesinden paket satın almıştım.

1 yıl dolunca "otomatik ödeme" adı altında hedabımdan yüklü miktarda para çekmişler.

hemen kart bilgilerimi sistemlerinden sildim ve destek bölümünden para iadesi talebinde bulundum.

ancak, talebime hiçbir şekilde dönüş yapmadılar.

ben de bunun üzerine bankaya az önce harcama itirazında bulundum.

şu aşamada, bunun dışında yapabileceğim başka bir şey var mı?

paramı iade alabilme şansım nedir sizce?

açıkçası net bir fikrim yok ama kredi kartınızın online işlemlere açık olması başka bir gün canınızı yakabilir. sanal kart oluşturup sınırlı bir limit belirleyin.

  • lazpalle  (05.09.24 09:01:51)
bankanıza harcama itirazında bulunmuşsunuz. geri dönüş hızı bankadan bankaya değişiyor. benim taleplerimin ikisi de olumlu sonuçlandı. farklı bankalardan biri 2 haftada diğeri 6 ayda karar vermişti. şansınıza artık.
tüketici hakem heyetine de başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Leonardo~Da~Vinci  (05.09.24 10:06:33)
Bircok uygulama da tipki bu sekilde calisiyor artik; Kullanici iptal etmeyi secene kadar surelerinin sonunda otomatik olarak yenileniyorlar.

Mesela bir programin, uygulamanin denemesini kullaniyorsunuz. Eger ayarlara girip aboneligi iptal etmezseniz,sure sonunda otomatik olarak odeme yapiyorsunuz ve aylik/yillik olarak da tekrar odeme yapiyorsunuz.

Bu durumlarda genelde kullanicidan kaynakli olsa da aldiginiz egitim sitesine mail atip, aboneligi iptal etmek istediginizi ve refund istediginizi yazmaniz ise yarayabilir.
  • thetruenorthstrongandfree  (05.09.24 16:32:41)