Temu'da sepet tutarının en fazla kaç TL olması lazım ?

30 eur sınırı var ama bu vergi öncesi mi sonrası mı anlamadım. Sepeti şu anki duruma göre en fazla kac TL yapabilirim?

Vergi hariç 30

  • kisa  (04.09.24 23:47:37)
Herkes farklı bir şey söylüyor. Ben işi riske atmamak için vergi dahil o sınırı geçmedim ama vergi hariç diyenler çoğunlukta.

  • moonie  (04.09.24 23:48:59)
Normalde vergi hariç ama ben riske atmamak hep vergili 30 euro altında sipariş verdim, yeni kanun sonrası 2 siparişim de sorunsuz geldi.

  • titanic kemancısı  (04.09.24 23:59:25)
Vergi ödeme adımında temu üzerinden mi kesiliyor? Bir de eğer fiyat yüksek diye gümrükte kalırsa çok maliyetli bir problem mi ortaya çıkıyor yoksa sadece ürün geri mi gönderiliyor?

  • havadakarada  (05.09.24 00:38:08)
Vergiyi Temu otomatik hesaplıyor ve sepet tutarınla birlikte ödüyorsun. Gümrükte kalırsa ya birileri vasıtasıyla verdiğin ücretin 5-6 katını ödemek zorunda kalıyorsun ya da ürün geri gidiyor ama her geri gönderildiğinde ücret iadeni alamıyorsun. Gerçi Temu daha esnek davranıp müşteri memnuniyetini önemsiyor bu gibi konularda ama her türlü riskli haller.

  • moonie  (05.09.24 00:40:42)
ödeme anında zaten kendisi otomatik olarak hesaplayıp fazlasını sipariş etmenize izin vermiyor. şimdi baktım 1.083,62 tl gösteriyor. daha sonra %60 vergi ekleniyor.

  • jepa  (05.09.24 00:51:36)
30 eur limit konsa da 90 eur tutarındaki ürünleri 3 ayrı siparişte alabiliyoruz. Bu limit koymanın anlamı nedir anlamadım.

  • havadakarada  (05.09.24 00:54:00)
Gümrükte kalırsa o paketi unut 10.000 tl nin üzerinde masraf çıkıyor ve kaldığı gün sayısı kadar da ekstra vergi çıkıyor :D 3 ayrı siparişi aynı anda verirsen muhtemelen sadece 1’i geçer aynı ay içinde isim kaydına alınıyor siparişler. Eskiden ayda 5 sipariş hakkı vardı şimdi total 30 euro olduğu için %90 geçmez.

  • titanic kemancısı  (05.09.24 00:54:57 ~ 00:57:53)
@havadakarada ayda 5 sipariş her biri 30 euroyu geçmemek şartıyla 150 euroluk sipariş verebilirsin ama bu ürünler aynı veya benzer ürün olursa "satıcı" diye düşünüp gümrükte takılabilir. ayrıca şu an 1000 tl üstü bir ürünü alamazsın. sınır koymalarının sebeplerinden biri de bu. örneğin güzel bir çadır alamazsın ya da 30 euro üstü bir kulaklık.

  • jepa  (05.09.24 02:09:10)