Hanımlar, bu saçlara ne yapmalı?

Bebek saçı kadar kısa olmayan ama yıllardır perçem boyutunu bir cm bile geçemeyen şöyle bir tutam saçım var iki yanda ibb.co

Uçuyor, bir türlü şekil almıyorlar. Maşa, düzleştirici tutmuyor.

Jel wax yapayım desem saçım yapışır, zaten sönük. Stick olanlar da hem yapış yapış hem sert yapıyor, onlar da yapıştırır zaten.

Kaş makarası formunda saç maskaraları çıkmış yeni, onlar işe yarar mı acaba?

Yıllardır saçımı açık kullanamıyorum bunlar yüzünden, ancak at kuyruğu veya topuz yapıp wax ile sabitleyebiliyorum. Ne yapayım ben bu cisimlere?

Lütfen sadece kadınlar cevap versin. (Bazı) erkeklerin alakasız, faydasız, abuk cevaplarını okumak istemiyorum.

Ben sabitlemenin sürekli işe yarayacağını düşünmüyorum tavsiyem oraların sürekli aykırı bir görüntü oluşturmasına engel olacak şekilde, özellikle önlerde katlı güzel bir kesim. Yan katlar ile birlikte kamufle olur ve şekilli durur. İyi bir kuaföre gidin bence herkes yapamaz diye düşünüyorum. Curtain bangs / yan perçem olarak aratabilirsiniz.

  • titanic kemancısı  (03.09.24 18:53:44 ~ 18:59:18)
Saçlarım ince telli ve az, perçem kestirince geriye bir avuç saç kalıyor maalesef :/ @titanic

  • duygusalatasi  (03.09.24 19:25:08)
Sacini tararken uctan dibe taramali bunlar hep kopan saclar en iyi ihtimalle 3 seneye uzuyor :( sert sac spreyi ile sabitleyebilirsin yapistirmiyorda
Birde hccare sampuan oneririm

  • eja  (03.09.24 19:27:04)
Kafamda iki kişilik saç var ama tahmin et nerede yok:) ben bunlara saçları kuruturken elle şekil veriyorum. Bir elimde kurutma makinası diğer elimle bu ufaklıkları elimle çekip fön çekiyormuş gibi yapıyorum. Yani tarak yerine parmaklarımı kullanıyorum. Benimkiler de ilk 2cm’i kafama yapışık sonra 90 derece yanlara doğru uzuyor. Yapışan kısmı hacimlendirmek için fönü aşağıdan yukarıya, önden arkaya doğru kökleri hedef alarak kurutuyorum. Saçımı açık kullanıyorum genelde, daha yukarıdaki saç ile ufaklıkları kamufle ediyorum bazen. Toplamak daha belirgin hale getiriyor, açık kullanmayı deneyin.

  • ya volna  (03.09.24 19:28:15)
İnce telli olsa da katlı kesimde çok volümlü durabiliyor mesela şunun gibi ama tabi siz daha iyi tanırsınız saç yapınızı, ince telli saçlarda katlı kesimler çok iyi oluyor bence

tr.pinterest.com

  • titanic kemancısı  (03.09.24 21:05:34 ~ 21:13:44)